Więcej miejsca dla najmłodszych

0
W Szkole Podstawowej im. Polskich Noblistów w Nowych Skalmierzycach otwarto nowe oddziały przedszkolne. To efekt reformy oświaty, która spowodowała, że pomieszczenia dawnych gimnazjów były niezaadoptowane. W Nowych Skalmierzycach postanowiono powiększyć przedszkole "Jarzębinka".

Reforma systemu oświaty z 2017 roku pociągnęła za sobą wiele konsekwencji. Likwidacja gimnazjów spowodowała, że budynki szkół tego typu dziś świecą pustkami. Aby sytuację zmienić, niektóre samorządy postanowiły otworzyć w murach dawnych gimnazjów oddziały przedszkolne, na które jest duże zapotrzebowanie.

Tak też się stało w Nowych Skalmierzycach. Przedszkole „Jarzębinka” zyskało trzy nowe oddziały przedszkolne, usytuowane właśnie w murach dawnego gimnazjum. Decyzja władz samorządowych o tym, żeby zagospodarować budynki szkoły podstawowej na rosnące potrzeby rodziców i zapewnienie miejsc w przedszkolach jest jak najbardziej słuszna – tłumacz Agnieszka Jaźwiec, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Nowych Skalmierzycach.

Obecnie wydzielono trzy nowe oddziały przedszkolne, do których uczęszcza sześć grup. Dzięki temu w przedszkolu można było przekształcić jeden oddział przedszkolny na żłobkowy, zapewniając tym samym 80 miejsc dla najmłodszych.

W planach jest jeszcze przebudowa części budynku, tak aby oddzielić szkołę podstawową od przedszkola. – Od przyszłego roku szkolnego będzie to wydzielona bryła, gdzie rodzice i przedszkolaki będą miały swoje miejsca, a uczniowie szkoły podstawowej swoje miejsca – dodaje Agnieszka Jaźwiec.

W planach jest jeszcze dodatkowy parking od ul. Hallera, plac zabaw i remont budynku. Na te inwestycje przewidziano ponad 1,3 mln. Środki pochodzą z budżetu gminy.

redaktor wlkp24.info
milosz.skibinski@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick