DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Więc Wiec 2019. Janerka, Soyka, Przemyk... Kto jeszcze zagra?

Piątą odsłonę cyklu „Więc Wiec” rozpocznie nie kto inny, a Krzysztof Zalewski jako jedna z topowych gwiazd polskiej sceny muzycznej ostatnich lat. Jego występ poprzedzą Teren Prywatny oraz Cree. Wyjątkowo ten muzyczny wieczór będzie miał miejsce 7. lipca w niedzielę, a nie – jak późniejsze koncerty – w sobotę.

Kolejne koncert zaplanowano na 20. lipca. Na scenie „więcwiecowej” pojawią się w kolejności: Lorem – zespół z Krotoszyna, Warszawska Orkiestra Sentymentalna oraz duet Masecki&Młynarski.

W sierpniu kolejne dwa wieczory koncertowe. Pierwszy 20. sierpnia, a na nim wystąpią RuST, Pablopavo i ludziki oraz na finał – Lech Janerka. Ten ostatni to prawdziwy rarytas muzyczny zważywszy na fakt, że w ostatnich latach bardzo rzadko koncertuje.

Ostatnie koncerty w ostatni dzień sierpnia. 31. sierpnia usłyszymy w końcu piękny damski głos Renaty Przemyk, po niej na scenie pojawi się Stanisław Soyka ze swoim charakterystycznym brzmieniem i na wielki finał Chór Czarownic, czyli poznańska formacja muzyczno-teatralna w pełni złożona z bardzo oryginalnych kobiet.

Koncerty w cyklu „Więc Wiec” są adresowane do wszystkich miłośników dobrej muzyki, celem koncertów jest promowanie kultury „przez duże K”. Podczas każdego wieczoru będzie można zasiąść przed sceną na krzesełku, wstęp jest wtedy biletowany za symboliczną kwotę 5 zł. Bilety są dostępne na stronie internetowej Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury. Kto nie chce skorzystać z miejsca biletowanego, może nieodpłatnie posłuchać dobrej muzyki z dowolnego miejsca na rynku.

Patronat medialny nad cyklem „Więc Wiec” pełnią portal wlkp24.info oraz telewizja Proart, która będzie odpowiedzialna także za realizację koncertów na telebim, będzie on rozstawiony w sąsiedztwie sceny podczas każdego koncertu.

Napisz do autora

Komentarze (2)
 • Z
  Zniecierpliwiony

  czwartek, 21 lutego, 2019

  Proszę kierownictwo OCK w Ostrowie o podobne koncerty. Póki co marny repertuar.

  Odpowiedz
 • X
  xxx

  piątek, 22 lutego, 2019

  Janerka jest 10 sierpnia a nie jak błednie podano 20 sierpnia. Uwielbiam te koncerty w Krotoszynie. Stały punkt letnich koncertów.

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz