Więc Wiec 2018. Znamy pełny line-up!

0
Więc więc 2018 to w tym roku cykl naprawdę wyjątkowych koncertów. Wydawać by się mogło, że po kilku już latach organizowania muzycznych wydarzeń Wojciech Szuniewicz – inicjator festiwalu, nie dotrze do tak znamienitych gwiazd współczesnej polskiej sceny muzycznej. Nic bardziej mylnego – poprzeczka rośnie coraz wyżej i już w lipcu na rynku w Krotoszynie zobaczymy i usłyszymy „śmietankę” artystów z kraju.

Znamy datę pierwszego koncertu – 7 lipca zobaczymy się na krotoszyńskim rynku i na „dzień dobry” posłuchamy naprawdę zdolnych polskich wokalistek. Natalia Przybysz oraz zespół Mikromusic otworzą tegoroczny „Więc Wiec”. Obok nich pojawi się też Dikanda, czyli polski folkowy zespół muzyczny założony w 1997 w Szczecinie. Muzycy tej grupy swoją muzykę nazywają „muzyką czterech stron Wschodu”.

Kolejny koncert 28 lipca. Wtedy na scenie pojawi się „odrodzony” właśnie Kuba Badach, choć w swoim dorobku ma już wiele lat w nagraniowym studio i na polskich scenach. Jednak po wydaniu ostatniego krążka „Oldschool” znacznie powiększył grono swoich fanów, których mamy nadzieję zobaczyć pod sceną w Krotoszynie. Tego samego wieczoru zagrają też Dyzmatronik oraz LESKI.

Z kolei 11 sierpnia scenę opanuje młody, delikatny duet The Dumplings z Zabrza. „Pierogi” zaserwują nam electropop. Delikatny głos Justyny Święs pokochały tysiące Polaków, a zespół na swoim koncie ma już wiele prestiżowych nagród. To nie koniec atrakcji. 11 sierpnia na scenie z basem stanie także Kinga Głyk, młoda wschodząca gwiazda muzyki jazzowo-bluesowej. W ramach tak zwanego „kompromisu” organizacyjnego Wojciech Szuniewicz tego wieczoru zaprosi także na „after-party” w postaci wieczoru „Disco z klasą”. Co to oznacza? Będziecie musieli przekonać się sami przyjeżdżając do Krotoszyna.

Ostatnie „więcwiecowanie” zaplanowano na pierwszy dzień września. Na scenie kolejna dawka dobrej muzyki. Czesław Śpiewa to już swoista „legenda” muzyki alternatywnej i chyba nie trzeba tłumaczyć kim jest najbardziej znany „polski Duńczyk”. Tego samego wieczoru usłyszymy też zespół LAO CHE. Grupa kilka tygodni temu gościła także w Ostrowie Wielkopolskim z najnowszym projektem „Wiedza o Społeczeństwie”. Gwarantujemy, że to koncert naprawdę godny posłuchania! Trzecim artystą wieczoru będzie także Positive.

Patronat medialny nad cyklem koncertów „Więc Wiec” sprawować będzie Telewizja Proart. Na antenie stacji będzie można śledzić relacje z koncertów, ale oczywiście zachęcamy do udziału w muzycznych wydarzeniach w Krotoszynie. Szczegóły będą pojawiać się na bieżąco na Facebooku Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury – organizatora „Więc więc 2018”.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick