Wicemistrz Polski rozpoczyna przygotowania

2
W poniedziałek rozpoczynają się przygotowania koszykarzy BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski do nowego sezonu na parkietach ekstraklasy. Podopieczni trenera Wojciecha Kamińskiego mają przed sobą kilka tygodni wytężonej pracy. Rozgrywki ligowe ostrowianie rozpoczną w sobotę, 6 października od meczu własnej hali z Rosą Radom.

W Ostrowie Wielkopolskim są już wszyscy zawodnicy, których ,,Stalówka” zakontraktowała w ostatnich tygodniach. W niedzielę wieczorem dotarli dwaj gracze zagraniczni: Mike Scott oraz Danilo Tasić. Krajowi zawodnicy przyjeżdżali od czwartku, natomiast Shawn King jest w Ostrowie Wielkopolskim od kilku tygodni.

Dzisiaj ,,Stalówka” rozpoczęła więc treningi. Od godziny 9 ostrowianie pracowali na siłowni w klubie Factory Centrum Fitness. Trener Wojciech Kamiński przewidział też dwa treningi w hali.

Już w najbliższy piątek, 31 sierpnia ostrowian czeka pierwszy mecz sparingowy. W Zielonej Górze zmierzą się z tamtejszym Stelmetem, natomiast we wtorek, 4 września wicemistrz Polski zagra we Wrocławiu z półfinalistą ligi czeskiej, zespołem Dekstone Turi Svitavy.

W kolejnych grach sparingowych żółto-niebiescy zagrają również GTK Gliwice, Rosą Radom, czy pierwszoligową Polonią Leszno. 14 i 15 września ,,Stalówka” zagra w turnieju w Gliwicach, natomiast turniej przedsezonowy odbędzie się w Ostrowie Wielkopolskim od 21 do 23 września.

redaktor wlkp24.info
bartosz.karasinski@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick