DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Wiadukt krotoszyński przejdzie remont! Co się zmieni?

Wiadukt krotoszyński to miejsce, przez które dziennie przejeżdża ogromna liczba samochodów. Dotychczasowe oświetlenie jest stare i nie energooszczędne przez co widoczność w tym miejscu nie jest dobra. Lampy zostaną wreszcie wymienione na nowe. – W zasadzie na każdym zebraniu (z mieszkańcami Osiedla Parcele Zacharzewskie – przyp. red.), od kilku lat, spotykaliśmy się z prośbą mieszkańców o doświetlenie wiaduktu przy ulicy Krotoszyńskiej. Złożyliśmy deklarację i zapewniliśmy, że w tej kadencji samorządu to zadanie zostanie w pełni zrealizowane. Cieszę się, że bardzo dobra współpraca z kaliską spółką Oświetlenie Uliczne i Drogowe przynosi tak wymierne efekty. Opracowany został audyt i koncepcja oświetlenia, którą już zatwierdziliśmy. Wybraliśmy już także modele nowych lamp typu LED, które właściwie doświetlą wiadukt. Będą też dużo tańsze w eksploatacji  – mówi Mikołaj Kostka, wiceprezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Koszty tej inwestycji pokryje spółka Oświetlenie Uliczne i Drogowe w Kaliszu. Wiele więc wskazuje na to, że z budżetu miasta nie zostaną wykorzystane żadne pieniądze lub ich bardzo mała ilość.

Przy okazji wymiany oświetlenia na nowe LEDowe oświetlenie, wiadukt zostanie gruntownie wyczyszczony. To zadanie wykona Miejski Zarząd Dróg. Inwestycja gotowa będzie jesienią tego roku.

Napisz do autora

Komentarze (15)
 • R
  Riqi

  czwartek, 23 marca, 2023

  a czemu nie zrobiono zdjęć szczelin w moście gdzie można dłoń wsadzić??!! Pudrowanie,a tak za pare lat będzie trzeba generalny remont zrobić…chyba,że wydarzy się coś niespodziewanego 😉 komedia,wyrzucona kasa w błoto

  Odpowiedz
 • A
  adam

  czwartek, 23 marca, 2023

  Szkoda, że przy okazji remontu skrzyżowania przy przepompowni nie zrobiono pasa do skrętu w spichrzową. Wystarczy, że jedno auto jadące od mostu chcę skręcić w spichrzową i cały pas stoi. Proste rozwiązanie które usprawniłoby ruch na tym skrzyżowaniu, a tak to wieczny korek na pasie do skrętu w aleje.

  Odpowiedz
 • JW
  Julia W.

  czwartek, 23 marca, 2023

  Jedno przejście pieszego pod tym wiaduktem, to skrócenie jego życia przynajmniej o rok. Czy w obecnych realiach nie można unowocześnić systemu wentylacji, który był projektowany w innej epoce?

  Odpowiedz
 • S
  Senya

  czwartek, 23 marca, 2023

  Ten wiadukt to odbicie stanu Ostrowa… smród,brud i ruina….a te barierki ochronne przed wiaduktem to obraz przepiękny…

  Odpowiedz
 • M
  Mama

  czwartek, 23 marca, 2023

  Przydałby się remont również pod mostem, budzi grozę zwłaszcza wieczorem a obiekt zabytkowy,otynkować i wymienić te blachy pod mostem przecież to wizytówka przy wjeździe do miasta

  Odpowiedz
 • J
  jarock

  czwartek, 23 marca, 2023

  Mega inwestycja ze strony kaliskiej spółki ! Wymiana żarówek i czyszczenie.

  Odpowiedz
 • J
  Jakub

  czwartek, 23 marca, 2023

  Jaka artyleria? Heh

  Odpowiedz
 • DZW
  Dziadek z wermachtu

  piątek, 24 marca, 2023

  To rzeczywiście sporo naprawy tej ruiny, tragedia na całej linii rządu Ostrowa, by się wstydzili takie bzdury wypisywać, buchacha….

  Odpowiedz
 • L
  Look

  piątek, 24 marca, 2023

  Wszyscy wiemy, że smartfony lubią płatać figle, i czasami uzupełniają słowa w sposób, jaki nie chcemy, ale w sytuacji, w której pisze się artykuł, i nie poddaje go sprawdzeniu przed publikacją, trochę zakrawa na „amatorkę”.

  Odpowiedz
 • R
  Rowerzysta

  piątek, 24 marca, 2023

  Może w końcu nie przebije sobie dędki od rowera bo wiecznie rozbite szkło może by częściej wystarczyło zamiatać pod wiaduktem w kierunku poznańskiej bo jestem zmuszony żeby nie przebić dędki w rowerze jeździć obok pasem ruchu ,ale spokojnie kartę rowerową mam pozdrawiam

  Odpowiedz
 • K
  Kazik

  piątek, 24 marca, 2023

  Faktycznie zajebiście. Porządne sodowe oświetlenie wymienią na beznadziejne ledy. Kogoś w tym Ostrowie ostro…

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz