Wiącek: "To było jawne bezprawie". Co się wydarzyło w meczu Ostrovii 1909 z Wartą II Poznań?

To miał być rewanż za zremisowany 2:2 mecz w rundzie jesiennej pomiędzy Ostrovią 1909 a Wartą II Poznań. Zieloni chcieli wygrać i dopięli swego. Pokonali biało-czerwonych 3:2 dosłownie rzutem na taśmę, bo strzelając decydującego gola na sekundy przed końcem spotkania.

Pierwsi zdobyli gola gracze Ostrovii 1909 za sprawą Jakuba Szańca. Tuż przed przerwą wyrównał Mikołaj Stangel. Tuż po przerwie ponownie biało-czerwoni wyszli na prowadzenie po golu z rzutu karnego Łukasza Wiącka. Na pięć minut przed końcem spotkania piłka obiła się po dośrodkowaniu z rzutu rożnego od Damiana Błaszczyka i wpadła do bramki. Samobójczy gol dał wyrównanie Warcie.

Ostrovia próbowała zdobyć kolejną bramkę. Po dośrodkowaniu w pole karne jeden z graczy Warty odbił piłkę ręką, ale sędzie nie podyktował karnego. Co więcej, dał „Zielonym” rzut wolny. Zespół z Poznania wyszedł z kontrą, kiedy piłkarze Ostrovii wykłócali się z arbitrem. Tak padł decydujący gol w 93. minucie.

Ostrovia 1909 – Warta II Poznań 2:3 (1:1)

1:0 – Jakub Szaniec (24.)
1:1 – Mikołaj Stangel (45+3.)
2:1 – Łukasz Wiącek (49.)
2:2 – Damian Błaszczyk (85. – samobójcza)
2:3 – Mikołaj Narożny (90+3.)