DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Weź udział w konkursie na najpiękniejszy ogród. Zgłoszenia przyjmowane są do 10 lipca

Pochwal się swoim pięknym ogrodem i zgarnij cenne nagrody.

Zdjęcie poglądowe/archiwum wlkp24.info

Rusza kolejna edycja gminnego konkursu „Relaks w ogrodzie. Najpiękniejszy ogród w gminie Ostrów Wielkopolski 2024”. Komisja konkursowa zgłoszenia przyjmuje do 10 lipca.

Jego uczestnikami mogą być osoby zameldowane na terenie tej gminy, które są właścicielami bądź posiadaczami nieruchomości, przy których znajdują się zgłaszane do konkursu ogrody.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest spełnienie warunków określonych w regulaminie. A do najważniejszych zasad należą:

  • do konkursu nie można zgłosić ogrodu, który zajął I, II oraz III miejsce podczas edycji w roku 2021, 2022, 2023,
  • w konkursie mogą wziąć udział zwycięzcy I, II i III miejsca z lat 2015-2020,
  • każdy z uczestników może zgłosić tylko jeden ogród,
  • wypełnioną i podpisaną kartę zgłoszenia należy: przesłać w wersji elektronicznej na adres mailowy: promocja@ostrowwielkopolski.pl z dopiskiem: „Konkurs – ogród”,  przynieść wypełniony formularz osobiście do Urzędu Gminy Ostrów Wielkopolski lub przesłać drogą pocztową na adres: Urząd Gminy Ostrów Wielkopolski, ul. Gimnazjalna 5, 63-400 Ostrów Wlkp.,
  • zgłoszenia przyjmowane będą do 10 lipca 2024 r.

Komisja oceniająca ogrody będzie odwiedzać i oceniać ogrody w lipcu i sierpniu z wyłączeniem weekendów. W konkursie zostaną przyznane nagrody: pierwsza, druga i trzecia oraz wyróżnienia.

Dodatkowo, jury może wyłonić laureatów w kategoriach: „Ładne kwiatki”, czyli ogród kwiatowy, „Królowa ula”, czyli ogród jako oaza dla pszczół i pszczołowatych, „Niezłe ziółko”, czyli ogród ziołowo-warzywny, „Sielski-anielski”, czyli ogród z tradycyjnymi odmianami drzew, krzewów i krzewinek owocowych oraz „Czas na zabawę”, czyli ogród przyjazny dzieciom.

Uroczyste ogłoszenie wyników połączone z  wręczeniem nagród i dyplomów odbędzie się do końca sierpnia lub na początku września 2024 roku. Organizatorem konkursu pod patronatem wójta Dariusza Pryczaka jest gmina Ostrów Wielkopolski oraz Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Gorzycach Wielkich.

Źródło: Urząd Gminy Ostrów Wlkp.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz