„Weszliśmy w piątą falę”. Ogromny przyrost zakażeń, wprowadzana praca zdalna

10
Minister Zdrowia zapowiedział, że w ciągu kilku najbliższych dni wszyscy pracownicy administracji publicznej mają przejść na pracą zdalną. Ma to związek z ogromnym przyrostem zakażeń, które minionej doby przekroczyły 30 tysięcy. 20% z nich to przypadki zakażenia wariantem Omikron. "Jeżeli nie zmniejszymy mobilności, liczb okazji, które mogą spowodować transmisję wirusa to musimy się liczyć z nadal bardzo dynamicznym wzrostem zakażeń" - mówił Adam Niedzielski podczas konferencji prasowej.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj o 30 586 zakażeniach i 375 zgonach. Podczas całej czwartej fali nie mieliśmy do czynienia z takimi statystykami zachorowań. – Te wyniki są bardzo poważne i oznaczają, że nie tylko wkroczyliśmy w piątą falę, ale także, że ta fala będzie się bardzo dynamicznie rozwijała – informuje Adam Niedzielski, minister zdrowia.

CZYTAJ: Nie żyje 17 osób z regionu. Ponad 30 tysięcy zakażeń w kraju!

20% próbek poddanych badaniom wskazuje zakażenie wariantem Omikron. Niedzielski poinformował, że ten 20-procentowy udział oznacza tak ogromną dynamikę wzrostów zakażeń. Sytuację epidemiczną w Polsce nazwał „dramatyczną”. Ministerstwo Zdrowia podjęło decyzję o wysłaniu wszystkich pracowników administracji publicznej na pracę zdalną. W ciągu kilku najbliższych dni pojawi się rozporządzenie, które ma nałożyć taki obowiązek na wszystkich pracodawców w publicznej administracji. – Oczywiście z wyjątkiem tych zadań, które muszą być realizowane na rzecz obywateli i które muszą być realizowane w tradycyjnym modelu pracy – mówił Adam Niedzielski podczas konferencji prasowej.

Minister Zdrowia zaapelował także do wszystkich pracodawców i osób odpowiadających za organizację pracy, by w miarę możliwości ta praca zdalna znowu stała się standardem. – Jeżeli nie zmniejszymy mobilności, liczb okazji, które mogą spowodować transmisję wirusa to musimy się liczyć z nadal bardzo dynamicznym wzrostem zakażeń – mówił szef resortu.

Polski system opieki zdrowotnej jest w stanie przyjąć 40 tysięcy chorych na COVID-19. Wzrost do 60 tysięcy łóżek oznacza brak wydolności i kolejki karetek przed szpitalami.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

10 KOMENTARZE

 1. Jak tam nasza lokalna administracja? US, UM, UG, SP? Przez dwa lata epidemii którykolwiek z urzędów wypracował procedury jak zorganizować pracę zdalna która jednocześnie zapewni ciągłość wykonywania zadań do których zostaliście powołani? Czy tylko w firmach prywatnych się da a wy jak zawsze idziecie na żywioł?

  • Większość urzędasów w Ostrowie to jednak nie „swoi” PIS współrządzi tylko w Powiecie. A jeśli wam przeszkadza otwarta szkoła to możecie wziąć odpowiedzialność za swoje pociechy i przejść na edukację domową bądź w dramatycznych czasach na kilka tygodni w roku nie puszczać ich do szkoły. Na pewno dacie radę im te braki wiedzy wyrównać poprzez przekazanie im własnej wiedzy.

 2. Ciężko zarobieni i w większości, w epidemii pozamykane urzędasy, bojący się wszystkich i wszystkiego po południu zasuwaja do sklepów i galerii, a tam juz nikogo się nie boją, zawsze trzeba się izolować od roboli, bo chca przychodzic do urzędu i zawracać gitarę, jakiś kokejny debilizm pisowski

  • Czy PIS walczy debilnie z epidemią? Tak, oczywiście. Efekty tego mamy widoczne w statystykach przeszło 200 tyś. trupów.
   Czy większość urzędów była zamknięta? Nie, bzdury opowiadasz. Większość urzędów działała prawie normalnie mimo wielu zachorowań i ciężkich przebiegów.
   Czy urzędnicy mogą wydajnie pracować zdalnie. Tak, pod warunkiem dobrej organizacji której brakuje ponieważ kierownicy i naczelnicy to przypadkowi ludzie bez umiejętności zarządzania zespołem.
   Czy urzędnicy po pracy zachowują się jak większość społeczeństwa? Tak, Oczywiście dlaczego miałoby być inaczej..

 3. Ciągle tylko retoryka strachu, armagedonu i wielkiej tragedii.
  Rząd polski jak i inne w Europie i na świecie dały się wplątać w ta politykę manipulacji i hiperbolizacji problemu, gówno burza.
  Mądrzy ludzie są zagłuszani przez jazgot mainstreamu i opłacanych fachowców.
  Wystarczy zdroworozsądkowo przeanalizować sobie wszystkie fakty i poszperać w internecie.

  • „poszperać w internecie”…. już wiem z jakim poziomem rozsądku i autorytetu mamy do czynienia 🙂

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick