DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Weszli do mieszkania m.in. z maczetą. Jest wniosek o areszt dla 31-latka i 24-latka

31-latek oraz 24-latek usłyszeli zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Do wydarzeń doszło na terenie jednego z mieszkań w Ostrowie Wielkopolskim.

Fot. KPP Ostrów Wielkopolski

 

Prokuratura skierowała do sądu wniosek o tymczasowy areszt dla 31-latka i 24-latka. W toku śledztwa usłyszeli oni zarzut m.in. rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia, a to wszystko miało miejsce w jednym z mieszkań na terenie Ostrowa Wielkopolskiego. – Prokurator przedstawił im łącznie trzy zarzuty. Pierwszy z nich dotyczy tego, że działając wspólnie i w porozumieniu, po siłowym wepchnięciu drzwi wejściowych, weszli do mieszkania należącego do pokrzywdzonego, zabrali pieniądze w kwocie 600 złotych, dowodu osobistego, prawa jazdy i karty bankomatowej – mówi Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Dalej – jak informuje prokurator – mężczyźni usłyszeli zarzut, że dnia zaatakowali mężczyznę, a jeden z nich miał przy sobie maczetę. – Uderzył pokrzywdzonego, czym spowodował ranę ciętą i zabrali telefon komórkowy o wartości 100 złotych. U jednego z zatrzymanych, podczas przeszukania odnaleziono woreczek z substancjami psychotropowymi – dodaje Maciej Meler.

Kara, jaka grozi 31-latkowi oraz 24-latkowi grozi kara od 3 do 20 lat pozbawienia wolności.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz