Weszła do sauny nago. Poinformowano policję

48
Fot. Pixabay
Policja w Ostrzeszowie otrzymała zgłoszenie o nagiej kobiecie korzystającej z sauny w kompleksie "Oceanik". Na miejsce przyjechał radiowóz. Czy funkcjonariusze rozpoczną czynności wyjaśniające i co mówi regulamin pływalni?

Jednego z użytkowników sauny w Ostrzeszowie oburzył widok nagiej kobiety w tym pomieszczeniu. Postanowił o sprawie powiadomić policję, która przyjechała na miejsce. – Rzeczywiście, wysłaliśmy na miejsce radiowóz. Przeprowadziliśmy rozmowę z osobą zgłaszającą. Została ona poinformowana i pouczona o dalszym toku postępowania. Jeżeli osoba zgłaszająca przyjdzie złożyć wniosek na komendę, będziemy prowadzić czynności wyjaśniające w kierunku nieobyczajnego wybryku – informuje kom. Ewa Jakubowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie.

W regulaminie Pływalni „Oceanik” w Ostrzeszowie czytamy: „Do sauny powinniśmy zabrać dwa ręczniki (jeden, na którym siedzimy, a drugi do wytarcia ciała). Z sauny należy korzystać zupełnie nago z owinięciem ciała w suchy ręcznik lub strój kąpielowy – bawełniany”.

Fragment regulaminu Pływalni „Oceanik” w Ostrzeszowie

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

48 KOMENTARZE

  • Raczej Ty jestes daleko do tylu, jeśli chcesz wiedzieć jakie „ obyczaje „panują w saunie, jeśli chcesz się bawić nago to jedz do strefy nagiej np w koszernym Wrocławiu.
   Zapewne tego nie zrobisz , wiec mogę jedynie dodać, ze to jest strefa od 18 lat i nikt z … nie defiluje przed dziećmi ! I to tyle co do Twojeho „ przodu”… w kierunku obyczajowosci .

 1. I o co chodzi? Weszła do sauny nago czyli zgodnie z regulaminem – policjanci powinni solidnie ukarać osobę zgłaszającą za nieuzasadnione absorbowanie zapracowanej władzy. A tak na marginesie: co to za ułomny facet, którego drażni naga kobieta???? Może to ksiądz?

 2. Cała Skandynawia . Czechy itd wszędzie większość korzysta nago . Rozumiem, gdyby to jakaś starsza pani zgłosiła, ale mężczyzna ? Gratulacje dla tego pana😀😀

 3. Nie wierzę, że to dzieje się naprawdę. Oceanik powinien wystąpić z oficjalnym zaleceniem jak korzystać z sauny, ale ten strój kąpielowy z regulaminu powinien wyrzucić. Nigdy nie widziałam nikogo w bawełnianym stroju. Co za wiocha!

 4. To zapewne prezydent Warszawy lub jego zastępca haha a naga kobieta dla nich to obraza majestatu przecież, wolą chłopców

 5. Ta Pani powinna w oparciu o wytyczne higieniczne-sanitarne GIS oraz regulamin obiektu wytoczyć osobie, która wezwała policję sprawę o nekanie i zmuszanie przy użyciu organów ścigania do zachowań grożących zdrowiu. Ponadto o nieuzasadnione wezwanie organów państwa i pokrycie kosztów ich działań. Może się wtedy kretyn nauczy kultury saunowej.

 6. Niech jedzie na sauny do Łodzi Poznania to wszystkich głupek pozamyka.Skad się biorą takie bałwany do saun tylko nago A jak komuś przeszkadza to do kościoła.

 7. Co za komuch, to nasze społeczeństwo jest ch warte, jeszcze pieniądze z podatków marnowane na takie interwencje. Banda popierdolonych katoli.

  • Zdecyduj się może. Albo komuch albo katol. A tak w ogóle co ma piernik do wiatraka? Znam wielu chrześcijan korzystających poprawnie z sauny i nie wyobrażających sobie wchodzenia do niej w ubraniu. Bez sensu jest obrażać całą rzeszę ludzi tylko dlatego że gdzieś pojawił się jakiś zjeb. A może to właśnie jakiemuś ultranowoczesnemu przedstawicielowi lgbtqwerty kobieca nagość stała się nie do zaakceptowania? 🙂

 8. We Wrocławiu nie wejdziesz do sauny w stroju, w Ostrzeszowie bez niego :D. Bądź tu człowieku mądry. A szczerze Strefa Odnowy Biologicznej w tym obiekcie niewiele ma wspólnego z kulturą saunowania.

  • We Wrocławiu , jeśli kiedykolwiek będziesz stracą naga jest od 18 lat światowy człowieczku. Zatem widos złogów i zwisającego cielska jest dla dorosłych , jeśli ich to podnieca, nie dla dzieci lub tych, którzy wolą inne priorytety.

 9. Ciekawe czy ten Pan miał zasłoniete swoje cycki i miał w reku drugi reęcznik do wycierania.
  Jezeli nie, to zgodnie z prawem Pani może też zgłosić na Policje na tego Pana o nieobyczajowe zachowanie.
  Nie wszystkim kobietom mogą się podobać cycki faceta i na dodatek zarośnięte. Jedne to lubią i je to podnieca a inne Panie może obrzydzać taki widok. Nie wiem czy miał ten Pan włosy na klacie ale kobieta może stwierdzić że ją ten widok zgorszył i tyle.
  Albo zdrowy rozsadek zapanuje w tym kraju albo głupotę należy zwalczać tą samą bronią.
  Czy to napeno był facet?

 10. Polska to dziwny kraj a w Ostrzeszowie – przecież to wiocha i zacofanie a tylko nieliczni potrafią prawidłowo saunować.
  Niedawno jak byłam w odnowie w Ostrzeszowie (byłam tylko owinięta ręcznikiem) to widziałam grupę kilku mężczyzn w szortach za kolana a to już nawet nie jest śmieszne bo to straszne a jak powiedziałam ratownikowi to powiedział że też tak można.

 11. Zastanówcie się co piszecie, bo większość z was tu piszących intelektem nie błyszczy. Czy normalne jest żeby kilkuletnie dzieci oglądały osoby nagie? Moim zdaniem – nie. Ponadto nie dziwię się, że choroby weneryczne i inne mnożą się jak grzyby po deszczu, skoro swoimi nagimi … siadacie w saunie jeden po drugim. IDIOCI!

  • cif ty nie chodzisz do sauny to się nie odzywaj – siada się na ręczniku a nie „nagimi ….” (co prawda nie wiem co te kropki znaczą)

  • Osoby dbające o higienę i znające kulturę saunowania siadają całym ciałem na ręczniku (stopy to również część ciała 🙂

  • Debilom nie tłumacz, nie stać ich na sauny w strefie nagiej wiec szykanom nawet i upainski na golasa byle by było., nie ważne , ze to nie stracą naga i dzieci małe..

 12. Szanowni komentatorzy tematu.
  W Polsce niestety nie ma tradycji saunowania. Stąd to całe zamieszanie. Byłem w wielu saunach skandynawii.
  Wszyscy oczywiście nago, najczęściej z podzialem na część męską i żeńską, ale nago. Panie sprzątające na bieżąco jadą podłogi wokół golasów nic nikogo nie dziwi.
  W Finlandii ludzie skryci i zamknięci na co dzień, a w saunie otwarci , przyjaźni i towarzyscy, oczywiście nago.
  W Czechach totalny luz bez podziału na płeć wszyscy razem , głównie nago, na początku trochę się człowiek krępuje jeśli nie jest naturystą, ale to mija:) . W Ostrzeszowie, zakon i trochę zażartuję, Radom wielkopolski bez urazy do ludzi z Radomia. 🙂

 13. …Do sauny powinniśmy zabrać dwa ręczniki… słowo powinniśmy załatwia sprawę – nie jest to nakaz lesz zalecenie jeśli nie weźmiemy drugiego ręcznika to nic się nie stanie. Tak więc nic się nikomu nie stanie, bo nie ma tu podstawy prawnej. Zalecam jednak nakazanie ręcznika, który zagwarantowałby na 100% brak kontaktu nagiego ciała z deskami. To jest brak dbałości o higienę. Uwaga! Strój kąpielowy na deskach to jednak największy brak higieny.

 14. Owszem przy dzieciach troche nie bardzo,ale ja chodze do sauny wieczorami i wtedy są sami dorośli oczywiście nago-bo tak ma być i nie widze inaczej.Czasem nowicjusze owijają sie w pareo-głównie panie,troche to rozumie,chociaż mój start w saunie był zupełnie nago..Pozdrawiam saunowiczów z Łańcuta

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick