Wesela wrócą jeszcze w maju? Niedzielski nie wyklucza

5
fot. pixabay
Wesela mogłyby wrócić jeszcze w maju, ale z limitem zaproszonych gości. Taki scenariusz bierze pod uwagę Adam Niedzielski, minister zdrowia. Rząd bierze pod uwagę spadek zakażeń i jeśli wszystko pójdzie w dobrą stronę to minister zacznie zastanawiać się nad powolnym odmrażaniem lockdownu. Rozważany jest także powrót dzieci do szkół podstawowych.

Pary młode, które planują swoje wesele w tegoroczne wakacje, dostały iskierkę nadziei. Minister Zdrowia w Radiu Zet poinformował, że rozważane jest przywrócenie wesel już w maju. – Myślę, że wesela będą wracały też tak stopniowo. Bardziej chodzi mi tutaj o kwestię limitu osób, które będą mogły uczestniczyć w takich przyjęciach. Pewnie gdzieś w okolicach 25 osób, od takiego limitu zaczniemy – powiedział Niedzielski.

Szef resortu zdrowia poinformował także, że prowadzone są rozmowy na temat powrotu dzieci do szkół. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z przewidywaniami, nastąpi to jeszcze przed wakacjami. Minister wspomniał także o ewentualnym luzowaniu obostrzeń. W grę ma wchodzić regionalizacja, ale decyzja nie została jeszcze oficjalnie podjęta.

Najprawdopodobniej w środę ogłoszone zostaną nowe informacje w sprawie obostrzeń epidemicznych.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

5 KOMENTARZE

  • 6
   1

   Nie ma dla dla ludzi żyjących mentalnością w średniowieczu. A miesiąc nie ma wpływu na to czy państwo młodzi będą szczęśliwi tylko od nich samych to zależy. Jak ma być dobrze to i bez ślubu mogą żyć długie lata w zgodzie.

 1. 11
  3

  Czemu nie baseny? Siłownie? Wesela, bo księżula już ledwo dyszą z biedy?? No i nadchodzi czas Komunii, więc niech się baranki spotkają na imprezkach..

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick