DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Węgiel na wagę złota. To czas żniw dla oszustów!

Złodzieje szybko wykorzystują okazję, by się wzbogacić. Nie inaczej jest teraz, gdy po węgiel ustawiają się długie kolejki Polaków, a każdy z nich chce zdobyć opał na zimę. W ostatnich dniach oszuści uruchomili fałszywy sklep internetowy, w którym sprzedawali opał. W adres witryny wpleciono nazwę firmy, a na stronie użyto elementów graficznych, które imitowały jej logotyp. Policja informuje, że ofiarą oszustwa padł mieszkaniec Mazowsza, który przelał oszustom przez fałszywy sklep 8 tys. zł w przekonaniu, że płaci za zakupiony węgiel. W rzeczywistości wspomniana spółka w ogóle nie handluje przez internet, jednak poszkodowany nie sprawdzał tego przed dokonaniem transakcji” czytamy na stronie Polskiej Grupy Górniczej.

Operatorzy PGG uczulają, by zachować ostrożność robiąc tego typu zakupy drogą internetową. Najważniejsze to nie otwierać linków, które wydają nam się podejrzane. Mowa tu także o wiadomościach SMS, w których widnieje informacja o dostępności węgla i link do rzekomego sklepu. „Nie jest to link kierujący do sklepu PGG! – informują przedstawiciele tej spółki.

Podkreślają też, że nie wysyłają wiadomości SMS do swoich klientów. O aktualnościach sklepu informuje za pośrednictwem swojego oficjalnego sklepu lub strony internetowej na Facebooku „Fanpage PGG – polski węgiel prosto od producenta”.

Napisz do autora

Komentarze (2)
 • M
  myślący

  sobota, 6 sierpnia, 2022

  Jak głosowaliście, tak macie. Nie żal mi żadnego głosującego na pis, to taka karma za zrujnowanie gospodarki.

  Odpowiedz
 • P
  pit

  sobota, 6 sierpnia, 2022

  Myślący inaczej.

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz