Węgiel dystrybuowany przez samorządy? Pomysł budzi mieszane uczucia [WIDEO]

11
Samorządy pośrednikiem w zakupie węgla? Taki pomysł na rozwiązanie problemu z zakupem opału przedstawił Jacek Sasin, Minister Aktywów Państwowych. Sprzedawany przez gminy węgiel mogliby kupić ci, którym przyznano dodatek węglowy, a limit na osobę wynosiłby dwie tony. Udział samorządów w tym rządowym programie nie jest obowiązkowy.

Cena za tonę węgla dystrybuowanego przez samorządy miałaby oscylować wokół 2 tys. zł. Natomiast szczegółowe informacje dotyczące tego programu mają zostać ogłoszone przez rząd w przyszłym tygodniu.

Pomysł przedstawiony przez ministra Sasina budzi mieszane uczucia wśród samorządowców. Udział w dystrybucji jest dobrowolny, a decyzja leży po stronie władz gmin i miast. Czy włodarze z regionu zdecydują się na dystrybucję węgla wśród mieszkańców? O tym w materiale wideo.

redaktor wlkp24.info
aleksandra.barczak@tvproart.pl

11 KOMENTARZE

 1. A czas leci …. także suwerenie, zaciśnij mocno zęby, kto może po chrust i świeczki …
  A jak komuś brakuje jedzenia to prezes podpowiedział że można dzikom w lesie podebrać XD

 2. Szczerze podziwiam pana prezydenta Mikołaja Kostkę. Potrafi kłamać bez mrugnięcia okiem. OZC nie posiada „papierów” na sprzedaż węgla.
  Nie rozumiem po co okłamuje się mieszkańców I robi fałszywe nadzieję na węgiel. OZC dla siebie ma problem by kupić, a co dopiero dla mieszkańców.
  Ja mam apel do Pana Kostki. Nie róbcie polityki kosztem mieszkańców. Oni wystarczająco cierpią.

  • Ja tam gościa lubię, ma swój świat. Dwa boiska Ostrovii porównał do ośrodka Lecha Poznań, a potem dowalił, że zamiast szatni będą kontenery (WYSOKIEJ JAKOŚCI). 😀

 3. Najlepiej jak nie można sobie poradzić z obecną sytuacją znaczy się kryzysem energetycznym to szukać kozłów ofiarnych żeby umyć ręce. Sasinowi już dawno powinno się podziękować.

 4. Władze miasta nie są chętni do takiej pracy by pomóc swoim mieszkańcom (wyborcom) , mając ciepełko w swoich domach.
  Dokładny olewator!!!!!.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick