DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Weekend z kolędami. Gdzie i kiedy?

W wielu miastach naszego regionu w sobotę i niedzielę rozbrzmią najpopularniejsze kolędy i pastorałki. Zobacz, gdzie i kiedy najlepiej się wybrać.

Ostrzeszów
Ostrzeszowskie Centrum Kultury zaplanowało koncert na sobotę 6 stycznia. O godz. 15.00 w tamtejszej sali widowiskowej wystąpią miniJOY, JOY, Chór Joyful Gospel, Chór 50+, a także grupa taneczna Fun Dance.

Jarocin
W sobotę 6 stycznia o godz. 12.00 w kościele pw. św. Marcina w Jarocinie odbędzie się koncert w wykonaniu solisty operowego Rafała Songana, półfinalisty konkursu Luciano Pavarottiego w Modenie oraz laureata Międzynarodowego Konkursu Wokalistyki Operowej im. Adama Didura w Bytomiu. Uczestnicy będą mogli posłuchać w jego wykonaniu nie tylko najpopularniejszych kolęd, ale także pastorałek.

Tego samego dnia, tylko dwie godziny później rozpocznie się 7. Jarocińskie Kolędowanie. Korowód uczestników przemaszeruje spod kościoła pw. Chrystusa Króla na jarociński rynek, gdzie chętni będą mogli zaśpiewać kolędy, a także napić się gorącej czekolady i zjeść coś słodkiego.

W niedzielę 7 stycznia o godzinie 12.30 w Jarocinie odbędzie się także msza święta odprawiona przez biskupa Edwarda Janiaka w kościele pw. św. Marcina w Jarocinie. Tuż po niej w sali sesyjnej ratusza mieszkańcy spotkają się z biskupem, podczas którego będzie okazja złożyć sobie życzenia noworoczne.

Jaraczewo
W Święto Trzech Króli kolędy rozbrzmią także w Jaraczewie. Na scenie w parku o godz. 19.00 wystąpią Piotr Kuźniak oraz soliści z Gminnego Ośrodka Kultury.

Ostrów Wlkp.
Także w sobotę odbędzie się Orszak Trzech Króli. Marsz wyruszy o godz. 14.30 spod Sanktuarium Miłosierdzia Bożego przy ul. Limanowskiego. Ok. godz. 16.00 odbędzie się msza św w Katedrze, a także przedstawienie pt. „Europa potrzebuje Boga”, które wykonają wolontariusze „Pomocna Dłoń” ze Szkoły Podstawowej nr 5.

Jeśli komuś nie wystarczą sobotnie koncerty, to dzień później o godz. 16.00 w ostrowskiej katedrze będzie mógł wziąć udział w 28. edycji „Koncertu Kolęd” w wykonaniu ostrowskiego Chóru Nauczycielskiego im. Stanisława Wiechowicza pod dyrekcją Janusza Lipińskiego.

Partie solowe wykona Katarzyna Wieczorek – poznanianka i absolwentka Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, a na fortepianie zagra Łukasz Kryjom – absolwent ostrowskiej szkoły muzycznej oraz Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Prowadzącym koncert będzie Aleksandra Kiełb-Szawuła, która wzbogaci niedzielny koncert poezją bożonarodzeniową.

Wysocko Wielkie
W tamtejszym kościele parafialnym po mszy św. o godz. 17.00 rozpocznie się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Marzeny Ugornej. Wystąpi ona w towarzystwie muzyków z Warszawy, a wydarzenie będzie transmitowane na żywo w Telewizji Proart i na portalu wlkp24.info.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz