Weekend sukcesów badmintonistów OTB Lotka [ZDJĘCIA]

3
Fot. OTB Lotka
Badmintoniści OTB Lotka rozkręcają się po pandemicznym lockdownie i ponownie biorą udział w ogólnopolskich turniejach. Tydzień temu przywieźli trzy medale, a w ten weekend odnieśli kolejne triumfy w Kiełczowie i Ostrowie Wielkopolskim.

W zeszłotygodniowym ogólnopolskim turnieju w Lubniewicach młodzi badmintoniści ostrowskiego klubu OTB Lotka – Natalia Śrama i Franciszek Dąbrowski, wywalczyli trzy medale. Natalia wróciła ze złotem w grze podwójnej dziewcząt i brązem w mikście, a Franciszek wywalczył srebro w grze podwójnej chłopców. Oboje rywalizowali w kategorii Junior Młodszy.

Miniona sobota także była udana dla młodych adeptów tego sportu. W Ostrowie Wielkopolskim zorganizowano turniej dla zawodników lokalnego klubu, którzy mogli sprawdzić się w wewnętrznej grze. – Rywalizacja była bardzo zacięta. W każdej grupie o zwycięstwie decydowały czasami nie duże punkty za wygrane mecze czy punkty za wygrany set, ale małe punkty. Dzieci rywalizowały w grupach, gdzie były podzielone pod względem umiejętności, a nie wieku czy płci – wyjaśnia Maciej Namysł, prezes OTB Lotka.

W 1. Lidze najlepiej spisał się Aleksander Zawielak. Szczebel niżej triumfował Kacper Urbaniak, a na trzecim poziomie wygrał Jakub Pisznot. W 4. Lidze zwyciężył natomiast Oliwier Pilarski. Szczegółowe wyniki poniżej.

Nagrodami w turnieju były nie tylko dyplomy, medale czy drobne upominki. Przyznano także awanse sportowe. Zwycięzcy poszczególnych grup otrzymali promocję do wyższej ligi, a ci, którzy zajęli ostatnie miejsce, spadli szczebel niżej.

Kolejny turniej zaplanowano na 27 marca. Klub chce zorganizować w tym roku cztery tego typu rywalizacje.

Klasyfikacja medalowa OLB 2021 (1. runda)

1. Liga
1. Aleksander Zawielak
2. Filip Bartczak
3. Antoni Marcinkowski

2. Liga
1. Kacper Urbaniak
2. Filip Urbaniak
3. Piotr Kulak

3. Liga
1. Jakub Pisznot
2. Dominika Ciesielska
3. Szymon Belcarz

4. Liga
1. Oliwier Pilarski
2. Natasza Ciesielska
3. Adam Florczak

 

Wewnętrzny turniej nie był jedynym, w którym wystąpili w ten weekend badmintoniści OTB Lotka. Podczas Ogólnopolskiego Turnieju w Kiełczowie Natalia Śrama wywalczyła srebro w grze podwójnej dziewcząt, rywalizując z Magdaleną Tatomir z zespołu Chojnik Jelenia Góra. Natomiast Miłosz Prukała zakończył rywalizację w fazie grupowej. Maciej Namysł podkreśla, że zawodnik grał w starszej kategorii wiekowej.

Fot. OTB Lotka
sebastian.matyszczak@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick