DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

"Wędrująca książka", czyli wypożyczanie bez wychodzenia z domu

Akcję „Wędrująca książka” pracownicy krotoszyńskiej książnicy zainicjowali po remoncie biblioteki zakończonym na początku 2021 roku. Jest ona skierowana głównie do osób, które nie są w stanie fizycznie dotrzeć do biblioteki.

Mogą z niej skorzystać zarówno osoby dorosłe jak i dzieci. – Czytelnicy telefonicznie lub mailowo mogą zamawiać książki z praktycznie całej bazy, jaką mamy w bibliotece. Jedynie pozycje z podręcznego księgozbioru (pozycje dostępne tylko na miejscu – przyp. red.) nie mogą być wypożyczane. Co czwartek nasz pracownik dowozi zamówione pozycje do domów czytelników – informuje Ewa Bukowska, dyrektor Biblioteki Publicznej w Krotoszynie.

Bibliotekarz po odebraniu zamówienia od czytelnika, szuka danych pozycji na półkach, następnie wprowadza wszystko do systemu. Po zapakowaniu książek do torby opisuje je nazwiskiem osoby wypożyczającej i terminem zwrotu. Po odbiór zamówionych pozycji również w ustalonym terminie przyjeżdżają pracownicy biblioteki.

Zamówienia należy składać do każdego wtorku. Osoby, które chcą skorzystać z tej formy wypożyczania książek, muszą być wpisane na listę czytelników bądź zapisać się w momencie odbioru lektur. – Osoby, które są na liście, podają tylko numer karty. Natomiast ci, którzy z usług naszej biblioteki korzystają po raz pierwszy, muszą przygotować dowód osobisty i wypełnić kartę zapisu – mówi Marlena Nabzdyk, kierownik oddziału dla dzieci i młodzieży w Bibliotece Publicznej w Krotoszynie.

Zgodnie z regulaminem jedna osoba może zamówić 5 pozycji na raz. Pracownicy książnicy informują jednak, że z reguły nie ograniczają liczby książek i zdarza się, że dostarczają do domów czytelników nawet 10 lektur.

Zamówienia można składać pod numerami telefonów 791 150 507 i 575 250 522 bądź mailowo na jeden z dwóch adresów: wdladoroslych@biblioteka.krotoszyn.pl, wdladzieci@biblioteka.krotoszyn.pl.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz