We wtorek niesamowite zjawisko! Od której można spoglądać w niebo?

0
Fot. pixabay.com
Już 25 października, czyli w najbliższy wtorek będziemy świadkami jednego z najbardziej spektakularnych zjawisk atmosferycznych na niebie! Dojdzie bowiem do częściowego zaćmienia słońca. Rozpocznie się kilkanaście minut po godzinie 11.00, a swoją kulminację będzie miało około godzinę później.

Zaćmienie słońca jest jednym z najbardziej widowiskowych zjawisk atmosferycznych na niebie. We wtorek będziemy świadkami najgłębszego zaćmienia od siedmiu lat. Słońce ma zostać przysłonięte w około 37%.

Jak podają synoptycy, w Wielkopolsce zaćmienie rozpocznie się około godziny 11.15, a swoją kulminację będzie miało godzinę później. Warto więc od godziny 11.00 spoglądać w niebo i obserwować to niesamowite zjawisko.

W Ostrzeszowie zaplanowano dwie prelekcje, których gościem będzie Piotr Duczmal, prezes Centrum Wiedzy i Nowych Technologii. O godzinie 11.15 spotkanie pt. „Wśród ciał niebieskich”, a o 12.15 „Słońce to też gwiazda”. Wszystko będzie miało miejsce na rynku przed budynkiem Muzeum Regionalnego w Ostrzeszowie.

Fot. powiatostrzeszowski.pl
redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick