DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

We współpracy z powiatem sfinansują sygnalizację. Będzie bezpieczniej na Wałowej?

Skrzyżowanie ulic Wałowej i Koźmińskiej w Raszkowie jest tym, o którym mówi się najczęściej ze względu na liczne kolizje i wypadki, które mają tam miejsce. Mieszkańcy wielokrotnie zwracali uwagę, że jest ono niebezpieczne i warto byłoby poprawić bezpieczeństwo w tym miejscu.

Władze Raszkowa uwzględniły te apele i zarezerwowały w budżecie na 2021 rok 100 tys. zł na wsparcie finansowe powiatu. Pieniądze mają zostać przeznaczone na budowę sygnalizacji świetlnej mającej poprawić bezpieczeństwo uczestników ruchu. – Sytuacja finansowa gminy jest dobra, dlatego z optymizmem patrzymy w przyszłość powiedział burmistrz Raszkowa Jacek Bartczak podczas sesji budżetowej.

Kolejna sygnalizacja świetlna ma powstać na skrzyżowaniu Ostrowskiej z Polną i Kościelną. Na tę inwestycję także zapisano 100 tys. zł. Kolejne 100 tys. zł w ramach współpracy z powiatem zostanie przeznaczonych na projekt budowy chodnika przy drodze Raszków – Głogowa na odcinku 2 km.

Wydatki budżetu Raszkowa w 2021 roku wyniosą niemal 65 mln zł. 22 mln zł z tej puli pochłonie oświata. Prawie 19,5 mln zł zostanie przeznaczonych na świadczenia rodzinne i opiekę społeczną.

W roku 2021 w budżecie Gminy i Miasta Raszków zaplanowano wydatki w kwocie prawie 65 mln zł. Największa część – prawie 22 mln zł to inwestycja w młode pokolenie, czyli koszty związane z oświatą. Prawie 19,5 mln zł przeznaczone jest na świadczenia rodzinne i opiekę społeczną. Kwotę 9 mln zł zaplanowano na wydatki majątkowe.

Napisz do autora

Komentarze (4)
 • J
  Jarek

  poniedziałek, 4 stycznia, 2021

  Jeśli to będzie taka sygnalizacja jak w Radłowie przed szkołą, to będzie masakra. Ona więcej nie działa niż działa, a gdy już jest włączona, tylko dezorganizuje ruch, bo pies z kulawą nogą korzysta z tamtejszego przejścia dla pieszych.

  Odpowiedz
 • A
  Anonim

  poniedziałek, 4 stycznia, 2021

  Może rondo postawić hehehe ludzie, NAUKA JAZDY od podstaw a nie światła czy ronda… Nie ma drugiego kraju w UE z taką ilością Rond czy świateł na skrzyżowaniach !!!

  Odpowiedz
 • O
  Ostrowiak

  poniedziałek, 4 stycznia, 2021

  Proponuję pochylić się nad pomysłem założenia świateł na skręcie na Biskupice Ołoboczne

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz