DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Warsztat z mistrzem. Zajęcia z Szymonem Chwaliszem w Ostrzeszowie

W Ostrzeszowskim Centrum Kultury ruszył też kolejny sezon m.in. pracowni ceramicznej pod opieką Iwony Szymanek. – Zapraszamy do udziału, szczególnie, że są one w bardzo przystępnej cenie w porównaniu do zajęć w wielkich miastach. Ostatnio zajęcia z gliną są bardzo na czasie, bardzo modne – mówi Michał Szmaj, dyrektor Ostrzeszowskiego Centrum Kultury. Fani zajęć plastycznych znajdą też w OCK-u pracownię działającą już od lat, ale i nowość dla młodszych adeptów pod enigmatyczną nazwą „Małymi krokami do sztuki”. Do tego warsztaty tańca, zumby, muzyczne i szachowe.

Warsztaty z Szymonem Chwaliszem, artystą malarzem pochodzącym z Ostrzeszowa, który robi karierę nie tylko w Polsce, ale i za granicą, to zupełna nowość w Ostrzeszowskim Centrum Kultury. Co ważne, są to zajęcia profesjonalne, raczej nie dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z malarstwem. – Są to warsztaty skierowane dla dorosłych i młodzieży, przyjęliśmy taki przedział wiekowy od 13 lat w górę, natomiast jeśli młodsze dzieciaki wykazują jakieś duże talenty, to nie mam nic przeciwko. Chodzi generalnie o to, że będę prowadził jeden program stricte akademicki i chciałbym, żeby wszyscy sobie poradzili, bo jest to bardziej nauka niż zabawa – wyjaśnia Szymon Chwalisz. Zajęcia będą odbywały się w konkretnej konwencji – będą dotyczyły głównie szkolenia techniki malowania farbą olejną, ale pojawią się też elementy rysunku studyjnego.

Farba olejna pod okiem Szymona Chwalisza w ramach cyklu „Warsztat z mistrzem” to nie jedyna pracownia, która w Ostrzeszowie cieszy się dużym zainteresowaniem. Podobnie jest w przypadku zajęć prowadzonych przez fotografa Kamila Cichonia w specjalnie w tym celu zorganizowanej ciemni.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz