Wandale zniszczyli tablicę na ratuszu [ZDJĘCIA]

22
Nieznani sprawcy zdewastowali tablicę upamiętniającą wyzwolenie Ostrowa Wielkopolskiego przez Armię Czerwoną spod okupacji niemieckiej.

Na razie trudno stwierdzić, kiedy tablica została zniszczona. Wieści o akcie wandalizmu w samym centrum miasta rozniosły się we wtorek w okolicach południa. Policja na razie nie otrzymała zgłoszenia dotyczącego zniszczenia pamiątkowej tablicy.

– Otrzymaliśmy takie zgłoszenie. Policjanci badają okoliczności zdarzenia – mówi Krzysztof Kula z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

22 KOMENTARZE

 1. tablica bądź co bądź wprowadzała w błąd, 23 stycznia Armia Krajowa wyzwoliła Ostrów Wielkopolski, armia czerwona dotarła 25

  • A ten patrol czołgów, który wraz z AK ostrzelał 23 stycznia wkraczające do miasta oddziały dywizji pancernej Hermann Goering był fatamorganą, patrolem amerykańskim czy były to trzy czołgi partyzanckie? 25 stycznia wkroczyły oddziały regularne, ale 23 stycznia Polaków wspomógł patrol 3 sowieckich czołgów. Warto poczytać zanim się głupotę napisze

 2. Najeźdźca (17 września 1939 toku), ZSRR który wymordował w Katyniu polskich oficerów nas wyzwolił i zostawił swoje wojska instalując w Polsce komunizm na 45 lat.

 3. Zaraz na fali „zołnierzy wykletych” zamiast tej tablicy (która bedzie zdjęta do wyczyszczenia ……) pojawi się nowa z której dowiemy się że żadnej Armii Radzieckiej nie było w Ostrowie ,a miasto wyzwoliły leśne krasnoludki……….nowe czasy – nowa historia.

 4. Najważniejsze, że elewacja ratusza nie ucierpiała, a w ramach dekomunizacji tablicę powinno się pociąć i oddać na złom albo wysłać Putinowi w zamian za oryginalne czarne skrzynki i wrak samolotu.

  • Jak ktoś miał dobrze za komuny, dostawał talony na nowe samochody po cenach państwowych czyli 10 krotnie mniejszych niż rynkowye, mieszkał za darmo w bloku płacąc ułamek opłat za ogrzewanie i resztę rzeczy, to mu tablica jest bliska sercu.

  • Jak kogoś rodzinie było lepiej za hitlera niż za komuny to mu tablica przeszkadza. A na tablicy są też ostrowianie, myślę więc że rodziny których przodkowie wyzwalali (i ginęli) Ostrów, też tablica jest bliska.

 5. Mój dziadek w 1956 roku zwiedził prawie całą Czechosłowację nie wysiadając z czołgu, ale nikt mu tablicy dziękczynnej nie zafundował.

  • Rzeczywiście w 1956 była interwencja na Węgrzech, a dopiero w 1968 wojska polskie, NRD, ruskie i inne wjechały z bratnią pomocą do Czechosłowacji. Zwracam honor.

 6. Policja na razie nie otrzymała zgłoszenia dotyczącego zniszczenia pamiątkowej tablicy.

  – Otrzymaliśmy takie zgłoszenie. Policjanci badają okoliczności zdarzenia – mówi Krzysztof Kula z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick