Wandale niszczą Krotoszyn. Burmistrz apeluje!

9
Fot. krotoszyn.pl
Franciszek Marszałek, zwrócił się do mieszkańców Krotoszyna o zwracanie większej uwagi na akty wandalizmu, które pojawiają się w mieście i przeciwstawianie się nim. Włodarz miasta informuje, że niszczenie małej architektury to bardzo częste zjawisko, a niektóre elementy nie przetrwały nawet roku.

Wandali w Krotoszynie nie brakuje i widać to na każdym kroku. Oddana na początku roku Aleja Powstańców Wielkopolskich była naprawiana już kilkukrotnie, a elementy małej architektury w tym mieście nie przetrwały nawet roku. Zniszczona została także biblioteczka plenerowa, w której ktoś wyłamał drzwi. Do mieszkańców Krotoszyna zwrócił się włodarz miasta i wystosował apel. “Zwracam się do Państwa z apelem o przeciwstawienie się wszelkim przejawom wandalizmu oraz o zgłaszanie takich sytuacji do odpowiednich organów. Skutecznie zapobiec takim aktom może nie tyle wzmocnienie monitoringu, co świadomość że niszczymy mienie, za które sami (w podatkach) zapłaciliśmy i że także jego naprawa oznaczać będzie wydatek z naszych pieniędzy. Nie niszczmy więc tego, co należy do nas wszystkich!” – mówi Franciszek Marszałek.

Jeszcze nie tak dawno do aktu wandalizmu doszło w Odolanowie. Wtedy informowaliśmy o zniszczonych ławkach w Parku Natury. Zostały oderwane od podłoża, a drewniane elementy połamane. Następnie ktoś wrzucił je do fontanny, a do ławek dołączyły kamienie zdobiące skalniak z kwiatami.

Z kolei w Ostrowie Wielkopolskim wyrok usłyszał jeden z mieszkańców miasta, który od 2018 roku na murach i innych elementach architektury miasta nazistowskie symbole. W końcu pod koniec listopada tego roku usłyszał wyrok przed Sądem Rejonowym w Ostrowie. Został skazany na 6 miesięcy więzienia w zawieszeniu na dwa lata. Dodatkowo poniesie też straty finansowe.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

9 KOMENTARZE

  • 10
   6

   Zastanów się co piszesz nie było protestu kobiet i też niszczyli jakie wychowanie w domu takie efekty brak czasu dla dziecka i efekt gotowy

 1. 13
  20

  Te wredne babska aborcyjne.przeklinja.niszcza .rzucaja jajem.bazgraja szyby .im wolno.ale za beak maski to kary.mandaty.Polska to chory kraj z chorymi psychicznie ludem.a fuj.

 2. 13
  12

  A może tak policję poprosić, żeby bardziej zwracała uwagę na to co się dzieje, a nie całe ” siły” kierowała na Rynek przeciw kobietom.

  • 2
   3

   Kobiet to ja nie widziałem – jakieś Wyjce tylko, ale podobno pilnują znanego Posła Pana Ł.

 3. 7
  6

  Zastanów się co piszesz nie było protestu kobiet i też niszczyli jakie wychowanie w domu takie efekty brak czasu dla dziecka i efekt gotowy

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick