Walczak: „Wierzę, że władze miasta przewidziały taką sytuację”

16
- W trakcie tych wszystkich dyskusji na temat nowej hali zabrakło rozmów o lekkiej atletyce - mówi Marek Walczak, trener KS Stal LA, który dodaje: - Mówiono tylko o grach zespołowych. My tymczasem nagle straciliśmy praktycznie wszystko. Straciliśmy całą bazę do treningów. Wierzę, że władze miasta na czele z prezydent Beatą Klimek przewidziały taką sytuację. Licze, że dalej będziemy mogli tutaj trenować, żeby później osiągać kolejne sukcesy na arenie krajowej i nie tylko.
redaktor wlkp24.info
bartosz.karasinski@tvproart.pl

16 KOMENTARZE

 1. Panie Trenerze, a kto rozpoczął remont obiektu przy ul.Kusocińskiego? Była podjęta decyzja o budowie hali przy ul.Wojska Polskiego, a tu nagle ktoś podjął decyzję o remoncie i rozbudowie tego obiektu! I tym sposobem pozbawiono zawodników LA bazy treningowej. Można lubić lub nie lubić włodarzy miasta ale nie powinno się ich winić za wszystko co się „dziwnego” dzieje w naszym mieście.

  • Jeden z włodarzy tej kadencji (były już) powiedział , że lekkoatletyka to sprawa klubów, nie miasta. Taka jest rzeczywistość.

 2. Miasto liczące ok 80 tyś mieszkańców ma brak zaplecza w postaci obiektów dla lekkoatletyki ??? To jakaś farsa ,sen ,matrix.Wystarczy pojechać do ościennych miast i popatrzeć .No cóż widocznie jeżdżenie w kółko na żużlu i liczenie okrążeń jest bardziej fascynujące od wzmagań lekkoatletycznych bo to tak w skrócie wygląda nie ujmując nic innym dyscyplinom sportu ,których mnogo w Ostrowie a to przecież Królowa Sportu przez duże K i duże S jeśli chodzi o tradycje i poziom w Ostrowie .Jest stadion ,trzeba myśleć myśleć co tu dalej z tymi sportowcami zrobić bo szkoda tych talentów .

 3. Tak się cieszyliście z samodzielności, wolności i innych ości. No to teraz pokażcie na co was stać. A nie z płaczem do pani prezydent.

  • Głupie gadanie, klub z budżetem kilkudziesięciu tysięcy na rok ma wykupić teren (pytanie oczywiście gdzie), wybudować zaplecze do treningów i przeprowadzania zawodów? Od tego są władze miasta/powiatu. W rozsądnie zarządzanym mieście poszukano by terenu umożliwiającego budowę hali wraz z infrastrukturą towarzyszącą (stadion lekkoatletyczny, itp.) lub chociaż rezerwą terenu pod tą infrastrukturę. Ale czego spodziewać się po Łostrówku i jego włodarzach…

  • Żaden Klub w Ostrowie nie poradził sobie na dłuższą metę z utrzymaniem posiadanych obiektów, poza TPOstrovią, której pozostała ruina obiektów za parowozownią. Basen, stadion już w latach 90-tych znalazły się w mieście, a Ostrovia podzielona na 4 klubu z Ostrovią w nazwie zaczęła korzystać za drobne pieniądze z obiektów miejskich. Stal utrzymała się prawie 20 lat dłużej. Ten piękny stadion lekkoatletyczny zawdzięczamy głownie KS Stal, bo to klub wywalczył kilkumilionową dotację na jego modernizację i bieżnię tartanową. Teraz jest winien temu, że miasto nie chciało za niewielką kwotę w stosunku do wartości 3,5 roku temu odkupić obiektów?

 4. Zostałem źle zrozumiany. To nie „Miasto” i Pani Prezydent ponoszą „odpowiedzialność” za sytuację w jakiej znalazła się lekka atletyka (dotyczy infrastruktury). Pani Prezydent przez cała kadencję wspierała najpierw nasza sekcję, a teraz nasz KS STAL LA. Szukała różnych rozwiązań, które zadowoliłyby wszystkie strony. Tym kompromisem było popracie przez nia i większości radnych rozbudowę K1 – OŚRODKA SPORTOWEGO z dużą hala, małą halą, siłownią i stadionem. Byłby to oczywiście kompromis, ale nie byłoby „przegranych”. Warunkiem do spełnienia było tylko porozumienie między władzami KS STAL a BM SLAM. Zatem ze strony Władz Miasta zostało wszystko zrobione, ku temu, żeby K1 stało się ośrodkiem sportowym. Niestety do porozumienia nie doszło i stąd został przeprowadzony wariant drugi – budowa hali przy Wojska Polskiego. Kto ponosi winę za doprowadzenie do konieczności sprzedaży obiektów klubowych (przez niewiarygodne zadłużenie) 3 lata temu, a następnie doprowadzenie do kolejnego zadłużenia klubu – każdy rozsądny mieszkaniec Ostrowa wie. Jestem trenerem od kilkudziesięciu lat i dobro klubu jest mi bardzo bliskie. Mam nadzieję, że osoba, która doprowadziła do tej sytuacji klubu kiedyś odpowie za to. Ja jej nie wybaczę… Natomiast inną sytuacją jest stan obecny, kiedy nie tylko lekkoatleci i piłkarze Centry stracili całą infrastrukturę. Można szukać winnych i pewnie trzeba, ale stała się rzecz niebywała – Stadion „miejski” przy ul Kusocińskiego jest obiektem wyizolowanym nie posiadającym żadnego zaplecza – szatni, magazynów, hali sportowej a nawet toalet. W tej chwili korzystamy z gościnności Spółki BM SLAM, którzy nam umożliwiają korzystanie z ich infrastruktury. Ale nie jest to teren miejski i oczywiście nie z winy miasta. Zadaniem miasta jest wspieranie sportu i stwarzanie bazy do jego uprawiania. Spółka BM SLAM ma prawo przeznaczyć swoje tereny i obiekty na cele, które uzna za słuszne. I takie ma prawo. My pragniemy tylko by Urząd Miejski zastanowił się co dalej ze stadionem bez żadnego zaplecza. Na tym stadionie nie będzie można będzie przeprowadzać nie tylko treningów, ale żadnych zawodów sportowych – ŻADNYCH ZAWODÓW LEKKOATLETYCZNYCH, ponieważ żaden „stadionik” przy szkole nie spełnia wymogów do przeprowadzenia zawodów nawet miejskich czy powiatowych. Stadion musi posiadać bieżnie 400 metrową i inne urządzenia spełniające podstawowe kryteria PZLA. Pragniemy by Władze Miasta szukały z nami rozwiązania nie tylko dla sekcji lekkiej atletyki, ale dla dzieci i młodzieży z naszego miasta, bo przyjdzie nam rozgrywać mistrzostwa miasta i powiatu np w Ostrzeszowie. albo Pleszewie. A to już byłby wstyd. Mamy nadzieję zatem, że Pani Prezydent i Radni przewidzieli taką sytuację i poszukają z nami optymalnego rozwiązania. A na koniec taka refleksja – w ubiegłym roku było świętowania 70-lecia klubu STAL, a jego rozpad. Tyle pokoleń działaczy, zawodników i trenerów budowało przez lata WIELKOŚĆ tego KLUBU… Żal, że… jedna osoba…. tyle złego uczyniła dla tego klubu…

 5. Najrozsądniej to budować nową halę w miejscu, gdzie może również być stadion do lekkoatletyki. Jeśli nie od razu, to w niedalekiej przyszłości. Wykorzystanie wspólnej infrastruktury to także duże oszczędności. Wciśnięcie hali tam , gdzie ma być wciśnięta niweczy takie szanse. I proszę nie dawać się zwodzić szukaniem rozwiązań.

 6. Pani Krystiana rozwali wszystko za co się weźmie . A teraz czekam na rodzinną riposte. Szkoda że nie ma już Pani Izabeli

 7. Nie zdziwię się kiedy na stadionie staną tojtoj-e i blaszak -przebieralnia a na koniec teren jako wysoce atrakcyjny inwestycyjne pójdzie pod młot.

 8. Komentarz:Brawo Panie Marku lepiej nie mozna bylo tego wytlumaczyc Ja trzymam kciuki za to abyscie mieli swoja baze i bieznie bo na to zaslugujecie jak malo kto w Ostrowie.

 9. Komentarz:Brawo Panie Marku Lepiej nie szlo tego wytlumaczyc Mam Pan 100 % racjiw tym temacie. Ja jestem podobnego zdania Trzymam kciukii osobiscie czekam abyscie mieli swoja bieznie i stadion bo jak malo kto w Ostrowie na to zasluzyliscie Pozrawiam

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick