Wakacje w Domu Dziecka

0
Czy zastanawialiście się państwo jak wyglądają wakacje w Domu Dziecka? Już odpowiadamy – zupełnie normalnie. W takiej właśnie placówce w Górze w gminie Jaraczewo na co dzień przebywa 30 podopiecznych, ale w lipcu i sierpniu korytarze domu robią się puste, zamiera życie związane z codziennymi obowiązkami.

Dyrekcji domu dziecka w Górze zależy na tym, aby jego podopieczni w czasie wakacyjnym jak najwięcej czasu spędzali poza tymi murami. – Wyjazd był możliwy dzięki sponsorom – mówi dyrektor Domu Wsparcia Dziecka i Rodziny „Domostwo” w Górze Eugeniusz Urbański.

Duża grupa dzieci przebywa właśnie na wakacjach, ale niektórzy wrócili już z nadmorskich wojaży. – W pierwszym tygodniu nad morzem padał deszcz, drugi był już słoneczny. Wyjazd był udany i cenny – dodaje Natalia Radziejewska, wychowawca w domu dziecka.

Podopieczni domu dziecka co roku wyjeżdżają na wakacje. Przez kilka lat mieli okazję regularnie odwiedzać niemiecki Hamburg. Wszystko na koszt rodziny potomków właścicieli zabytkowego pałacu w Górze, gdzie znajduje się placówka.

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick