Wagarowicze na oku policji

0
Uczniowie, którzy zdecydują się obchodzić Dzień Wagarowicza, mogą zauważyć częstsze patrole policji. Funkcjonariusze w regionie planują zwiększyć liczbę patroli w newralgicznych punktach, aby zapewnić bezpieczeństwo dzieciom i młodzieży.

Pierwszy Dzień Wiosny, który przypada 21 marca to także Dzień Wagarowicza. W związku z tym, że część młodzieży na pewno zdecyduje się opuścić zajęcia, policja postanowiła zwiększyć liczbę patroli. – Mundurowi będą patrolować rejony szkół i boisk, miejsca grupowania się małoletnich takie jak centra handlowe, parki, dworce oraz miejsca, w których będą odbywa się imprezy o charakterze rekreacyjnym lub rozrywkowym z udziałem dzieci i młodzieży – mówi sierż. sztab. Małgorzata Łusiak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

Większym zainteresowaniem policji cieszą się w czwartek także okolice szkół. Pod szczególnym nadzorem będą też punkty sprzedaży alkoholu. W ten sposób policjanci chcą zapobiec procederowi wydawania go małoletnim. – O każdym przypadku ujawnienia małoletniego znajdującego się pod wpływem alkoholu lub środka odurzającego, zostanie powiadomiony Sąd Rodzinny i Nieletnich oraz opiekunowie prawni. Natomiast w stosunku do osób dorosłych, które będą podawały lub sprzedawały nieletnim alkohol zostanie wszczęte postępowania karne. Jednocześnie przypominamy, że właściciele placówek gastronomicznych i handlowych za sprzedaż alkoholu osobom nieletnim mogą stracić koncesje – dodaje.

Funkcjonariusze z Ostrzeszowa przypominają natomiast, że „wagary są bezprawnym zachowaniem uczniów i mogą nieść za sobą konsekwencje prawne”.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick