Wady i zalety Ostrowa? Możesz zabrać głos w ankiecie

13
Fot. pixabay.com
Samorząd Ostrowa chce poznać opinie mieszkańców na temat mocnych i słabych stron miasta. Swoje zdanie można wyrazić w ankiecie internetowo, telefonicznie lub osobiście w Urzędzie Miasta.

Miasto spróbowało zidentyfikować mocne oraz słabe strony Ostrowa Wielkopolskiego oraz określić jego szanse i zagrożenia. Samorząd chce jednak poznać również opinię mieszkańców na ten temat. Głos można zabrać za pośrednictwem ankiety, którą można wypełnić POD TYM LINKIEM. „Analiza SWOT jest popularnym narzędziem do oceny stanu miasta. Silne strony to wewnętrzne potencjały, które będą wspomagać rozwój miasta. Słabe strony to wewnętrzne deficyty, które hamują rozwój. Szanse to fakty i zjawiska zachodzące w otoczeniu, które należy wykorzystać, a zagrożenia to fakty i zjawiska zachodzące w otoczeniu, których powinniśmy unikać. Jakie są silne i słabe strony Ostrowa Wielkopolskiego, a jakie szanse i zagrożenia” – czytamy na wstępie ankiety.

Jest ona anonimowa, a jej wypełnienie zajmie około 15 minut. Istnieje również szansa wypełnienia ankiety w inny sposób. Można to zrobić telefonicznie pod numerem telefonu 62 58 22 313, w godzinach 8:00 – 16:00 lub osobiście w budynku Urzędu Miejskiego w Ostrowie (pokój 313) również od godziny 8.00 do 16.00.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

13 KOMENTARZE

  • Wadą jest Pani komentarz świadczący o niskim poziomie świadomości mieszkańców dotyczącej planowania przestrzennego. Miasto jest przede wszystkim dla ludzi, a nie dla samochodów, ten „bruk jak za 18 wieku” bardzo skutecznie spowalnia ruch samochodów w centrum miasta. Ludzie mają prawo czuć się w przestrzeni publicznej bezpiecznie, tym bardziej w centrum.

 1. Marnotrawienie publicznych pieniędzy na akcje typu logo, typu wyjazdy na pogrzeby obrońcy pedofilów czy nikomu niepotrzebne centrum przesiadkowe, czy fatalnie wykonany deptak. Propaganda pseudosukcesów, wczoraj w ręce wpadła mi gazeta miejska, śmiało mogła by mieć tytuł „Trybuna ludu”.

 2. Drogi w opłakanym stanie popatrzmy na Reymont nowe drogi prawie się nie buduje czeka się 10 lat lub więcej a podatki coraz większe od nieruchomości a podatnicy zasuwają po dziurach i błocie

 3. Ankieta bardzo dziwna, po kilku pytaniach zrezygnowałam z dalszej części jej wypełniania. Kilka wymienionych rzeczy do jednego punktu i do każdej możnaby było mieć inną odpowiedź, ale nie w tej ankiecie. Wyniki będą mało rzetelne i bardzo ogólnikowe.

  • No niestety, w dzisiejszych czasach nie każdy lubi czytać, a jeszcze trzeba zrozumieć co się przeczytało… Ankietę wypełniłem w ok 15 min. i nie widzę tam niczego skomplikowanego. Myślę, że osoby którym zależy na rozwoju miasta spokojnie sobie poradzą.

  • Do Ryszarda, Ewy
   Tradycje gospodarcze, duży stabilny lokalny rynek pracy, potencjał zasobów ludzkich o kwalifikacjach technicznych, duże zapotrzebowanie na pracowników, duża liczba uczniów szkół zawodowych i średnich, niskie bezrobocie- w rzeczywistości nie do każdego zagadnienia muszę mieć taką samą odpowiedź, a w ankiecie muszę wskazać jedną odp. Nie napisałam, że ankieta jest skomplikowana tylko dziwna, ale tu się kłania czytanie ze zrozumieniem. I od razu zostałam zaszufladkowana do leniwych osób tylko dlatego, że mam negatywne zdanie odnośnie jednej ankiety. A czytać bardzo lubię, ale chyba nie muszę wszystkiego jak leci z uśmiechem na twarzy.

 4. Ankieta jest prosta, ale gdybym przeczytała Pani komentarz wcześniej to w zagrożeniach dodałabym czynnik pt. „leniwe osoby, który nie chce się czytać i wszystko muszą mieć podane na tacy”.

 5. Mam takie spostrzeżenie że pozwalając spowalniać ruch samochód emitujemy bardzo dużo dwutlenku węgla więc po co gadanie o o świeżym powietrzu skoro ludzie chodzą po mieście jak po placu targowym A auta smrodzą że w oczy szczypie

 6. Rozumiem, że samochody jeżdżą bez ludzi? Fajne wyjaśnienie ewidentnego partactwa przy tym brukowaniu. Ulice brukowane przed wojną, jeśli nie zostały zniszczone przez współczesne wykopki pokazują, jak należy brukować ulice. I to nie dla pieszych, bo dla nich są chodniki (taki wynalazek też sprzed wojny) ale dla pojazdów. Pojazdy jeżdżące na niskich biegach i powoli emitują duże ilości szkodliwych spalin. Pani zdaniem to dobre dla ludzi w mieście, które jest w czołówce zasmrodzonych w Polsce? Gratuluję. Fakt jest taki- w mieście coraz większa ilość ulic jest w coraz gorszym stanie. Remontów jest niewiele, miasto buduje nowe, krótkie uliczki o niewielkim natężeniu ruchu, a te przelotowe niszczeją w oczach. Za kilka lat, następca prezydent Klimek stanie przed dramatycznym wyborem- skąd w tak zadłużonym po uszy mieście wziąć środki na remonty ulic?

 7. Ostrów to brudne obdrapane kamienice, brak dużych zakładów pracy, śmierdzące wysypisko, śmierdząca asfaltownia,drogi w opłakanym stanie, zapuszczone tereny po byłym ZNTK i nie tylko, brak koszów naśmieci,opskurne „kosze” przy blokowiskach…. targowisko i cały teren przy Głogowskiej to dla przejeżdżających obraz brudu i nędzy. PLUSY- dużo kościołów, aptek,supermarketów, banków i stacji benzynowych…. stadion miejski to straszydło…. deptak wygląda jak ulica śtedniowieczna brakuje tylko lamp na naftę.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick