W związku z remontami ulic, ostrowskie i kaliskie autobusy będą jeździć nieco inaczej

0
Fot. MZK Ostrów Wlkp.
KLA jak i MZK wprowadzą zmiany w kursowaniu autobusów na terenie Kalisza, które zaczną obowiązywać od czwartku, 5 sierpnia. Są one podyktowane prowadzonymi remontami dwóch ulic: Puckiej i Toruńskiej. Zmiany będą obowiązywać do odwołania. Szczegóły publikujemy na wlkp24.info.

Przebudowa ulic Toruńskiej i Puckiej w Kaliszu wymusiła wprowadzenie zmian w rozkładzie jazdy autobusów Kaliskich Linii Autobusowych oraz Miejskiego Zakładu Komunikacji w Ostrowie Wielkopolskim. W trakcie trwania prac będą nieczynne dwa przystanki: Pucka Szpital 02 i Toruńska Gdańska 02.

Korekty kursów wejdą w życie od czwartku, 5 sierpnia i będą dotyczyć następujących linii:

  • autobusy linii nr 5 w kierunku centrum od przystanku Pucka Szpital 01 pojadą ulicami: Skarszewską, Stawiszyńską przez Plac Kilińskiego i Babina. Przystankiem początkowym i końcowym będzie w tym przypadku przystanek Pucka Szpital 01.
  • autobusy linii nr 6 w kierunku centrum od przystanku Skarszewska Gdyńska 02 pojadą, z pominięciem ulic: Puckiej, Toruńskiej i Warszawskiej, ulicami: Skarszewską, Stawiszyńską, Plac Kilińskiego, Babina.
  • autobusy linii M w kierunku centrum Kalisza będą kończyć trasę na przystanku Kalisz, Parczewskiego 02;
  • autobusy linii nr M w kierunku Ostrowa Wielkopolskiego będą rozpoczynać trasę od przystanku Kalisz, Babina 01.

Zmiany będą dotyczyć także autobusów linii nr 6 jadących od Alei gen. Władysława Sikorskiego w kierunku centrum. W tym przypadku wyznaczony zostanie przystanek tymczasowy po prawej stronie na ulicy Skarszewskiej (za skrzyżowaniem Puckiej i Skarszewskiej).

Przedstawiciele MZK informują dodatkowo, że „we wszystkich kursach do Kalisza przystankiem końcowym będzie przystanek »Parczewskiego«, natomiast przystankiem początkowym w kierunku Ostrowa Wielkopolskiego będzie we wszystkich kursach przystanek »Babina«”.

Zmiany rozkładu jazdy będą obowiązywać do odwołania.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick