W weekend zbiórka krwi w Odolanowie

0
materiały organizatora
W najbliższą niedzielę 14 lutego w sali wiejskiej w Tarchałach Wielkich gmina Odolanów) odbędzie się zbiórka krwi. Krwiodawcy będą mogli podzielić się tym bezcennym darem w godz. od 8.00 do 12.00.

Bezcenny dar, jakim jest krew można pozyskać jedynie poprzez zbiórkę. Jeśli ktoś zdecyduje się oddać jej część, inna osoba będzie mogła otrzymać pomoc. Krwi ciągle brakuje w różnych punktach krwiodawstwa. W zależności od grupy zapasy kształtują się na różnych poziomach.

Rzadko kiedy można jednak powiedzieć, że rezerwy są wystarczające. Krew bowiem to niezbędny element niemal każdej operacji. Dane na środę 10 lutego wskazują, że stan rezerw dwóch grup (AB RH – i B RH -) jest bardzo niski, a poziom dwóch kolejnych (AB RH + i A RH -) – niski. Co nie zdarza się często, stan pozostałych czterech jest na wysokim poziomie.

W trosce o zachowanie ciągłości w dostawać i zwiększaniu poziomu rezerw odbędzie się zbiórka krwi, którą zorganizują mieszkańcy gminy Odolanów. Odbędzie się ona w niedzielę 14 lutego w sali wiejskiej w Tarchałach Wielkich. Krew będzie można oddać w godzinach od 8.00 do 12.00.

Obowiązkowo należy zabrać ze sobą dowód osobisty.

materiały organizatora
sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick