DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

W Warszawie odsłaniają pomnik, w regionie - pamiętają... Rocznica wielkiej katastrofy

W Warszawie od samego rana upamiętniane są wydarzenia z 10 kwietnia 2010 roku. Dwie msze oraz odsłonięcie pomnika pamięci ofiar katastrofy smoleńskiej to najważniejsze punkty obchodów rocznicy. Katastrofa w Smoleńsku to jeden z największych i do dziś niewyjaśnionych wypadków lotniczych, ale przede wszystkim tragedia ludzka – zginęło 96 osób, w tym para prezydencka Lech i Maria Kaczyńscy, a wśród wybitnych osobowości generałowie, przedstawiciele najważniejszych w kraju instytucji oraz dyplomaci.

W regionie nie brakuje miejsc, w których upamiętniono wydarzenia z 10 kwietnia 2010 roku w Smoleńsku. To chociażby nazwy ulic czy pomniejsze tablice na cześć osób podróżujących tupolewem. W Ostrowie Wielkopolskim m.in. rondo u zbiegu ulic Waryńskiego i Śmigielskiego nosi nazwę „Rondo im. Ofiar Katastrofy Smoleńskiej”.

Nie ma chyba osoby w kraju, która nie kojarzyłaby tego wydarzenia i nie miała własnych przemyśleń na ten temat. Hasło „Smoleńsk” budzi i kontrowersje, i zagorzałe dyskusje, i głęboki żal. Niezależnie od kontekstu, wracają dzisiaj wspomnienia i przemyślenia. Dzisiaj pytaliśmy o to jak wspominają katastrofę smoleńską mieszkańców Krotoszyna.

Napisz do autora

Komentarze (3)
 • O
  Ostrowianin

  wtorek, 10 kwietnia, 2018

  Opozycja totalna czyli PO już zapowiedziała, że jak dojdą do władzy, to pomnik zostanie zlikwidowany. I całe szczęście, że w tym materiale na temat katastrofy wypowiadają się mieszkańcy Krotoszyna, bo w wyobraźni widzę haniebne wypowiedzi ostrowian, którzy w większości to zwolennicy PO, KOD, Nowośmiesznej.

  Odpowiedz
 • S
  Stefan

  wtorek, 10 kwietnia, 2018

  Pomnik – symbol buty, arogancji i głupoty polityków, którym zbyt wiele się wydaje, a w zasadzie to jednego polityka… Ku przestrodze następnych pokoleń.

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz