W Turnieju Klas Policyjnych polała się… sztuczna krew

0
Nocny surwiwal, zawody w udzielaniu pierwszej pomocy i strzelanie z wiatrówki – to tylko niektóre z pięciu dyscyplin, w jakich rywalizowali wielkopolscy uczniowie klas policyjnych podczas zawodów w jarocińskim ZSP nr 2. Były prawdziwe emocje i sztuczna krew. Co jeszcze?

– Cieszymy się bardzo, że możemy gościć aż 21 drużyn z całej Wielkopolski – powiedział Witold Bierła, dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie, witając uczestników. Szkoła już po raz piąty była gospodarzem Turnieju Klas Policyjnych.

Najbardziej widowiskową konkurencją była „pierwsza pomoc” z pozorowanym wypadkiem z udziałem absolwentek ZSP nr 2. Polała się krew, a umiejętności aktorskie pozorantek wprawiały uczestników zawodów w przerażenie. Na szczęście wszystko odbywało się „na niby” i nikt nie ucierpiał, a sprawdzianowi poddano umiejętności uczniów. – Większość uczestników pierwszy raz spotkała się z czymś takim, bo chodzą do pierwszej klasy. Dlatego wcześniej nie mieli styczności z tym turniejem – mówią uczennice, które pełniły rolę ofiar wypadków.

Najlepsi w tym roku byli uczniowie z Technikum nr 2 w Zespole Szkół Ekonomicznych w Kaliszu. Drugie miejsce przypadło Zespołowi Szkół Technicznych i Ogólnokształcących we Wrześni, a na ostatnim stopniu podium stanęli gospodarze – młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick