W trosce o bezpieczeństwo harcerzy. Policyjna kontrola obozu na Piaskach [ZDJĘCIA]

0
Fot. KPP Ostrów Wlkp.
Harcerze przebywający na terenie ośrodka Piaski-Szczygliczka skontrolowani. 23 sierpnia ostrowscy policjanci pojawili się tam wspólnie z przedstawicielami Państwowej Straży Pożarnej, Straży Miejskiej i Biura Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim. Przekazali młodym harcerzom kilka najważniejszych informacji dotyczących bezpieczeństwa, przeprowadzono też m.in. instruktaż przeciwpożarowy.

Jednym z punktów przeprowadzonej kontroli było przekazanie harcerzom informacji, jak mają postępować w przypadku pożaru lub jak udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej. Ponadto ustalono drogi dojazdowe i ewakuacyjne oraz miejsce schronienia, w razie konieczności opuszczenia obozowiska. Policjanci wraz z przedstawicielami Państwowej Straży Pożarnej, Straży Miejskiej i Biura Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim pouczyli uczestników obozu, jak bezpiecznie spędzać czas w lesie i nad wodą. Przeprowadzono także profilaktyczne prelekcje dotyczące narkotyków i dopalaczy w ramach kampanii „Narkotyki i dopalacze zabijają”.

– Przedstawiciele straży pożarnej przekazali kierownikowi obozu radiostację do natychmiastowej łączności ze stanowiskiem kierowania PSP oraz bezpośredni kontakt telefoniczny na stanowisko kierowania dyżurnego ostrowskiej policji oraz do dzielnicowego rejonu obozowiska – informuje kom. Krzysztof Kula, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

Kontrole obozów harcerskich są cyklicznie przeprowadzane przez policjantów.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick