W trakcie XIX akcji „Niech wszyscy mają święta” zebrano 2,3 tony żywności. Dostanie ją 860 rodzin

0
Ostrowianie po raz kolejny pokazali, że mają wielkie serca. Podczas 19. edycji akcji „Niech wszyscy mają święta” udało się zebrać ponad 2,3 tony żywności, która jeszcze przed Bożym Narodzeniem trafi do najuboższych mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego.

Przez trzy tygodnie grudnia w supermarketach na terenie Ostrowa Wielkopolskiego porozstawiane były kosze, do których klienci mogli wkładać żywność o długim terminie przydatności do spożycia. Wszystko w ramach akcji „Niech wszyscy mają święta” zorganizowanej przez Stowarzyszenie Konferencja Św. Wincentego a Paulo oraz Telewizję Proart. Mieszkańcy Ostrowa po raz kolejny pokazali, że potrafią dzielić z potrzebującymi.

– Trafiło do nas o ponad 70 kg więcej żywności niż w ubiegłym roku. Pozwoli to pomóc jeszcze większej liczbie osób niż poprzedniomówi Irena Dutkowska ze stowarzyszenia Św. Wincentego a Paulo w Ostrowie Wielkopolskim. – Ilościowo najwięcej było czekolad. Ponad 870 tabliczek, poza tym ponad 350 kg mąki i ryżu. Sporo cukru, ale nie brakowało też produktów mięsnych – wylicza.

W trakcie tegorocznej akcji zebrano ponad 2,3 tony żywności, która została zgromadzona w Domu Katolickim przy Konkatedrze. Tam grupy parafialne zajęły się podziałem produktów oraz ich dystrybucją. Osób, które wymagają pomocy przed świętami, nie ubywa. Pomoc trafi do 865 osób.

W tegoroczną zbiórkę zaangażowali się uczniowie podstawówek: nr 7 i 9 oraz Szkoły Podstawowej Uczniów Kreatywnych, Zespołu Szkół Ekonomicznych, Zespołu Szkół Sióstr Salezjanek oraz Zespołu Szkół Transportowo-Elektrycznych. Patronem medialnym i współorganizatorem akcji jest od samego początku Telewizja Proart. W przyszłym roku jubileuszowa – dwudziesta edycja akcji, podczas której będziemy chcieli pomóc jeszcze większej liczbie potrzebujących.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick