W środę ogólnopolski protest taksówkarzy. Czy Ostrów zostanie zablokowany?

11
Fot. pixabay.com
Na środę (25.11) ogólnopolski protest zapowiedzieli taksówkarze. Mają one odbyć się w wielu miastach, a kierowcy taksówek mają zablokować ulice. W ten sposób chcą zwrócić na siebie uwagę oraz na fakt, że w wyniku epidemii ich obroty znacząco spadły i nie mogą liczyć na żadną pomoc ze strony rządu.

W związku z zamknięciem restauracji, pubów oraz klubów, taksówkarze są jedną z grup zawodowych, które odczuwają bardzo duże skutki epidemii. Ich obroty bardzo mocno spadły, a – jak twierdzą – nie mogą liczyć na żadną pomoc ze strony rządu. „Jak wiecie, mimo złej sytuacji, w jakiej znalazła się nasza branża, nie zostaliśmy wzięci pod uwagę przy projektowaniu branżowej tarczy antykryzysowej. Protest w dniu jutrzejszym jest nieprzypadkowy, zbiera się również Senat, który będzie obradował nad ustawą ws. Covid-19, która określa rodzaj i charakter pomocy dla przedsiębiorców najbardziej poszkodowanych w wyniku wprowadzonych obostrzeń. Rozmawiamy z politykami, posłami, senatorami, dziennikarzami. Otrzymaliśmy potwierdzone informacje, że odpowiednia poprawka do ww. ustawy, która uwzględnia taksówkarzy, zostanie poddana pod głosowanie podczas jutrzejszych obrad Senatu RP. To czy zostanie przyjęta, zależy tylko od nas, od tego czy pokażemy swoją siłę i solidarność” – czytamy na stronie protesttaksowkarzy.pl

Protestować mają także taksówkarze z Ostrowa Wielkopolskiego. O godzinie 12.00 ma nastąpić wyjazd spod ostrowskiej galerii. Kierowcy mają zmierzać w kierunku Kalisza i jechać z małą prędkością. Ci, którzy jutro w tych godzinach będą jechać DK25, muszą spodziewać się utrudnień w ruchu.

Ich głównym postulatem jest włączenie grupy zawodowej, jaką są taksówkarze, do pozostałych, które mają otrzymać pomoc w ramach tarczy 6.0. Kolejnymi postulatami branży są także:

 • Wejście w życie z dniem 1 stycznia 2021 r. uregulowań prawnych dla pośredników wydających zlecenia nielegalnym przewoźnikom.
 • Przywrócenie egzaminów ze znajomości topografii miasta oraz przepisów prawa miejscowego.
 • Skuteczna egzekucja obowiązującego prawa przez służby w zakresie ustawy o transporcie drogowym oraz przepisów prawa pracy i kodeksu skarbowego.
 • Powołanie zespołu roboczego, w skład którego wejdą również przedstawiciele branży taxi, którego celem byłoby przygotowanie projektu nowelizacji ustawy o transporcie drogowym.
 • Wprowadzenie dla kandydatów dla taksówkarzy, będących obcokrajowcami, obowiązku uzyskania polskiego prawa jazdy oraz zaświadczenia niekaralności z kraju swojego pochodzenia.
redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

11 KOMENTARZE

 1. 7
  4

  Bardzo dobrze. Niech otworzą tamte branże to będzie ok. Śmieszne co robią. Jak zamykanie stoków. Narciarz gogle kask i miałby zakazać. Nie normalne to wszystko.

 2. 11
  12

  Każdy taryfiarz ma ręntę lub emeryturę bo wojskowy były milicjant jest paru młodych albo synek tatusia co ma kasę a do pracy nie chce iść a jeszcze narzekają

  • 13
   3

   Piszesz idiotyzmy. Spróbuj taksówkowania, zobacz jakie to „przyjemne” zajęcie, utrzymaj z tego rodzinę, zrób opłaty, kup i naprawiaj samochód to wtedy pogadamy. Powielasz obiegowe bzdury o wojskowych, milicjantach, rentach czy emeryturach itp. a sam nie masz pojęcia o tej pracy. Bo to jest praca – jakbyś nie wiedział.

 3. 2
  2

  Ten mecz był do wygrania na prawdę z tak słabą naszą grą to śląsk nic też nie pokazał ciągle było 4-5 bramek w końcówce odjechali w rewanżu są wasi jak dobrze przepracujecie.

 4. 5
  7

  Nie każdy ale większość. Tych co tylko żyją i utrzymują rodziny z Taksowkarskiej profesji jest znikomy procent. Ci pozostali czyli trepy na emeryturze, renciści czy Krusowcy pierwszego każdego miesiąca swoje od państwa dostają, o zaniżonych składkach zus lub krus nie wspominając.

  • NEO Ale każdy z nich tą emeryturę czy rentę wypracował ,a to że teraz chce dorobić to robi to w swoim wolnym czasie (mógłby siedzieć w domu i odpoczywać) ale jeździ i musi mu się to opłacać a emerytury są jakie są.

 5. 7
  11

  Niech się zabiorą do normalnej roboty a nie siedzą za kółkiem i pierdzą w siedzenia lub dłubią w nosie w oczekiwaniu na „jelenia”. W dupach im się przewraca.

 6. 5
  8

  Niech się jeździć nauczą bo łamią przepisy ruchu drogowego wymuszają pierwszeństwa przejazdu i wgl łamią przepisy większość taryfiarzy to renciści, emeryci albo strażacy co dorabiają mało jeszcze mają… Inni potracili pracę zostali bez pieniędzy na życie a oni ciągną po kilka etatów albo dorabiają do rent i emerytur

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick