W Śmiełowie zagra Orkiestra Kameralna Polskiego Radia Amadeus pod batutą Agnieszki Duczmal. A to dopiero początek!

0
materiały organizatora
Koncert Orkiestry Kameralnej Polskiego Radia Amadeus pod batutą Agnieszki Duczmal i spotkanie z Tomaszem Manem - dramaturgiem, autorem sztuki teatralnej o pobycie Mickiewicza w Śmiełowie i Marii Chełkowskiej. Tak zapowiada się sobota na terenie Muzeum Adama Mickiewicza w Śmiełowie (powiat jarociński). Wydarzenie zatytułowane Słowo - Dźwięk - Taniec rozpocznie się w sobotę, 11 czerwca o 16.00.

Muzeum Adama Mickiewicza w podżerkowskim Śmiełowie będzie w sobotę tętnił życiem nie tylko za sprawą odwiedzających go osób, które w słoneczne dni ochoczo przybywają do tamtejszego parku na tyłach pałacu, aby rozkoszować się urokami przyrody i zachwycać ogródkiem Zosi – bohaterki „Pana Tadeusza”.

Sobota będzie stała pod znakiem wydarzenia zatytułowanego Słowo – Dźwięk – Taniec”. Na 16.00 zaplanowano spotkanie z Tomaszem Manem, dramaturkiem i autorem sztuki teatralnej poświęconej pobytowi Adama Mickiewicza w Śmiełowie i Marii Chełkowskiej. Wieszcz właśnie tam miał napisać fragmenty jego największego dzieła – „Pana Tadeusza” o kawiarce. Karczma Jankiela uwieczniona w tym dziele miała natomiast powstać dzięki inspiracji karczmą w sąsiadującym ze Śmiełowem Brzostkowie.

Rozmowy o Mickiewiczu powinny zakończyć się do 17.00, bo właśnie na tę godzinę koncert Orkiestry Kameralnej Polskiego Radia Amadeus pod batutą Agnieszki Duczmal. To niezwykłe wydarzenie muzyczne, któremu będzie przewodzić docieniana polska dyrygentka nagrodzona m.in. Diamentową Batutą za wybitne osiągnięcia w dziedzinie dyrygentury i rozsławianie polskiej muzyki za granicą.

Muzyka instrumentów rozbrzmi tej założonej w Poznaniu i słynnej na całym świecie orkiestry rozbrzmi na scenie w parku, na tyłach śmiełowskiego pałacu.

To jednak nie wszystko. Po koncercie zostanie zainicjowany wspólny taniec poloneza na dziedzińcu przed pałacem.

materiały organizatora
sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick