W Raszkowie powstaje sygnalizacja świetlna. Będzie bezpieczniej?

8
Na skrzyżowaniu ulic: Ostrowska, Wałowa, Kościelna i Polna w Raszkowie powstaje sygnalizacja świetlna. Ma ona poprawić bezpieczeństwo na jednym z najbardziej ruchliwych skrzyżowań w tej miejscowości, gdzie regularnie dochodzi do kolizji oraz innych zdarzeń drogowych.

Kolizje na skrzyżowaniu ulic Ostrowskiej, Wałowej, Kościelnej i Polnej to regularny widok dla mieszkańców Raszkowa. Często dochodzi tam do niebezpiecznych zdarzeń drogowych, dlatego zdecydowano o zmianie sposobu poruszania się po tym skrzyżowaniu oraz montażu sygnalizacji świetlnej w sąsiedztwie kościoła.

Zwłaszcza w godzinach szczytu trudno wydostać się kierowcom z ulic podporządkowanych, aby włączyć się do ruchu na głównej (Ostrowska, Wałowa). Pośpiech i nerwy nie są dobrymi doradcami, a często właśnie one prowadzą do niebezpiecznych zdarzeń na drogach.

Sygnalizacja świetlna ma unormować ruch w tym miejscu i przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa. Prace właśnie się rozpoczęły. Po obu stronach jezdni kopane są doły, w których staną słupy. Na nich zawisną sygnalizatory.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

8 KOMENTARZE

  1. Jest już jedna beznadziejna w Radłowie. Czerwone światło załącza się szybko na kilka sekund i powoduje tylko zaburzenie ruchu oraz zwiększone wydzielanie spalin przy szkole.

    • te światła nie spełniają swojej podstawowej funkcji. Co to za „fotoradar” ze świateł. Ciekawe czy to ma atesty, czy czasy przełączania się świateł odpowiadają odpowiednim czasom…
      Jakiś taki twór, i to światła ni „fotoradar”. Ma być wolniej to postawić fotoradar. światła mają umożliwiać przejście pieszym nic więcej. W tej chwili to jest dyskoteka, którą większość ma w poszanowaniu…

    • „onucy” czerwone światło załącza się szybko na kilka sekund, bo kierowcy tacy jak Ty przekraczają prędkość dozwoloną na danym odcinku. Na ul. Grabowskiej przy szkole jest podobnie. To przez takich jak Ty dzieci w szkole mają więcej spalin.

  2. Oczywiście że sygnalizacja przydałaby się na wałowej bo tam dochodzi najczęściej do kolizji jednak pan burmistrz ma inne wizję robi to co chce i nie liczy się ze zdaniem innych ciekawe dlaczego stał się takim człowiekiem szczyci się ile to nie zrobił dla Raszkowa tylko pytanie za swoje to zrobił czy nasze teraz robić będzie zalew ciekawe dlaczego mu na tym tak zależy

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick