W przyszłym tygodniu ruszą szczepienia nauczycieli

8
grafika: twitter.com/szczepimysie
Od przyszłego tygodnia rozpocznie się procedura szczepienia nauczycieli pracujących stacjonarnie w żłobkach, przedszkolach i szkołach. Taką decyzję ogłosił w czwartkowe popołudnie minister Michał Dworczyk odpowiedzialny za program szczepień na koronawirusa.

Chętni do zaszczepienia się nauczyciele będą mogli od poniedziałku (8 lutego) zgłosić się do dyrektorów placówek, w których uczą, a ci poprzez System Informacji Oświatowej będą mogli ich zarejestrować. Szczepienia mają się odbywać w szpitalach węzłowych. Informacja o tym, kiedy i do którego z nich ma się zgłosić nauczyciel, w pierwszej kolejności trafi poprzez ten system do dyrektora.

Pierwsze szczepienia mają ruszyć w piątek. Minister Dworczyk – jak zaznaczył – ma nadzieję, że w lutym uda się zaszczepić tę grupę zawodową. Podanie szczepionek nauczycielom pozwoli na dopuszczenie do nich kolejnej grupy zawodowej, którą mają byćm.in. przedstawiciele służb mundurowych.

Kto znajduj się w “grupie nauczycieli?

 • pracownicy żłobków i pozostałych instytucji opieki nad dziećmi do lat 3,
 • nauczyciele wychowania przedszkolnego, pomoc nauczyciela i wychowawcy,
 • nauczyciele klas I-III szkół podstawowych oraz szkół i placówek specjalnych,
 • nauczyciele i instruktorzy praktycznej nauki zawodu,
 • pracownicy pedagogiczni poradni psychologiczno-pedagogicznych.

Do tej pory zaszczepiono na koronawirusa 1 461 578 osób (stan na 4 lutego, godz. 10.30).

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

8 KOMENTARZE

 1. 24

  Skoro nauczyciele mają być szczepieni bo wracają do szkół i będą mieli kontakt z uczniami, to dlaczego lekarze po zaszczepieniu nie otwierają przychodni? Minister zdrowia też milczy na ten temat, czy może coś przegapiłem?

  • 14
   2

   Prawda. Przychodnie się nie otwierają. Nic nie słychać. Bardzo dziwne. Koszmar to wszystko.

 2. 11
  9

  No tak… Nawet nauczycielom wyprali mózgi. To straszne! Bierzecie udział w eksperymencie medycznym przy śmiertelności tej choroby na poziomie grypy!

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick