W pożarze stracili dach nad głową. Włodarze gminy chcą pomóc!

0
Fot. Urząd Gminy Sośnie
Pożar, który strawił jeden z domów w Gminie Sośnie, pozbawił rodzinę dachu nad głową. Samorząd Gminy Sośnie wyszedł mieszkańcom z pomocą i zorganizował zbiórkę funduszy na odremontowanie dachu, który uległ zniszczeniu. Całkowity koszt naprawy wraz z robocizną oszacowano na 30 tysięcy złotych.

Ogień pojawił się 18 maja. „Szanowni Państwo, zwracamy się z serdeczną prośbą – do wszystkich ludzi dobrej woli – o wsparcie materialne i finansowe dla rodziny z Bogdaju, którzy w wyniku pożaru w dniu 18 maja 2020 r. stracili dach nad głową. Nie raz już udowodniliśmy, ze potrafimy pomagać, nie raz pokazaliśmy otwartość serca(…)dzisiaj ta pomoc jest jeszcze szersza bo obejmuje całą rodzinę. Po zabezpieczeniu podstawowych potrzeb rodziny oraz budynku, niezbędna jest pomoc materialna i finansowa na odbudowanie spalonego dachu. Dzięki ludziom dobrej woli już dziś wiemy, że większość prac remontowych uda się wykonać we własnym zakresie, ale potrzebne są materiały budowlane. Całkowity koszt odbudowy dachu szacowany jest na 30 000,00 zł wraz z robocizną. Część tych środków w postaci pracy uda się zaoszczędzić, dlatego już dzisiaj dziękujemy wszystkim tym, którzy aktywnie włączyli się w pomoc.” – czytamy na stronie zbiórki utworzonej przez samorząd Gminy Sośnie.

Każdy, kto chce pomóc może to zrobić wpłacając choć niewielką sumę na konto zbiórki. Zbiórki bezpośrednie nie będą organizowane ze względu na sytuację epidemiologiczną w Polsce. „O realizacji oraz szczegółach będziemy Państwa informować na bieżąco w trakcie prac związanych z odbudową dachu. To dla nas wszystkich kolejny czas próby i solidarności z ludzkim nieszczęściem – ale razem na pewno możemy więcej. Całość zebranej kwoty przekażemy na zakup materiałów dla poszkodowanej rodziny.” – informują organizatorzy.

LINK DO ZBIÓRKI TUTAJ

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick