W poniedziałek pociąg retro przyjedzie do Kalisza, Nowych Skalmierzyc i Jarocina

6
Fot. turkol.pl
W poniedziałek 27 sierpnia przez Południową Wielkopolskę przejedzie pociąg retro, który zamierza pokonać trasę z Łodzi do Wolsztyna.

To będzie prawdziwa gratka dla fanów kolejnictwa i starych pociągów. W ramach projektu „Nostalgia 2018” wyruszy pociąg retro ciągnięty przez parowóz. W skład zestawu wejdzie m.in. wagon Wars, a także dawne wagony pasażerskie. „Włókniarz” rozpocznie podróż w Łodzi. Z tamtejszego Widzewa wyjedzie o godz. 14.15.

>> Obserwuj nas również na Instagramie! <<

Na trasie do Wolsztyna przejedzie m.in. przez trzy miasta w Południowej Wielkopolsce. Mowa o Kaliszu, gdzie zamelduje się dosłownie na minutę o godz. 18.56, Nowych Skalmierzycach (19.04). Tam planowany jest dłuższy postój, który potrwa do 19.39. Następnie uda się do Jarocina, gdzie ma dotrzeć o 20.35. Do stacji kolejowej w Wolsztynie, a więc do punktu docelowego, ma dotrzeć o godz. 23.55.

Fot. turkol.pl

Na trasie przejazdu „Włókniarza” do niedawna znajdowały się także stacje w Ostrowie Wielkopolskim i Krotoszynie. Ostatecznie zdecydowano się je wykreślić.

Kto zdecyduje się nim przejechać, musi liczyć na odrobinę szczęścia. Na stronie Turystyki Kolejowej, a więc organizatora „Nostalgii 2018”, czytamy, że internetowa sprzedaż biletów została zakończona. Jedyną szansą na przejażdżkę będzie zatem kupno biletu bezpośrednio na pokładzie pociągu aż do wyczerpania puli wolnych miejsc.

Rozkład jazdy „Włókniarza”:

Fot. turkol.pl
sebastian.matyszczak@tvproart.pl

6 KOMENTARZE

  1. A można było zrobić obrót lokomotywy na obrotnicy przy lokomotywowni w związku ze zmianą kierunku jazdy do Poznania. Chętnych do obejzenia byłoby wielu. A tak po cichu pociąg ominie Ostrów łącznicą ze Starego Stawu do Franklinowa…

  2. I przejechał ale pewnie nie wszystkich to ciekawi mnie akurat ciągnie do wspomnień piękny parowóz i dużo wagonów miał szkoda tylko że tak późno bo ciemno już w starym stawię na przejeździe było

  3. Słyszałem, że w PKP mówią , że w Ostrowie jest taka lipa że już chyba zaden pociąg nie pojedzie przez te miasteczko… szkoda

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick