W poniedziałek oficjalny start. Żłobek gotowy [WIDEO]

0
Budowa przebiegła w ekspresowym tempie, ale w terminie, stąd już w najbliższy poniedziałek żłobek gminny w Gorzycach Wielkich ugości podopiecznych, czyli dzieci do lat trzech. To pierwsza odrębna placówka na terenie gminy Ostrów Wielkopolski dedykowana dzieciom w wieku żłobkowym. To też zarazem największa inwestycja oświatowa, bo sama budowa pochłonęła ponad 5 milionów złotych.

Z powodów epidemicznych bez udziału rodziców i dzieci, w sposób symboliczny, dziś oficjalnie otwarto pierwszy gminny żłobek w Gorzycach Wielkich. Kolorowy, przestronny, nowoczesny, spełniający wszelkie normy bezpieczeństwa i higieny czeka już na dzieci. Blisko 80 maluchów pojawi się tu w poniedziałek.

Wybudowanie obiektu było dużym wyzwaniem, bo samorząd pozyskał dofinansowanie rządowe, co wiązało się z jak najszybszym, określonym w umowie wykorzystaniem środków. Budowa pochłonęła ponad 5 milionów. Gmina sięgnęła też po dofinansowanie na funkcjonowanie żłobka, by rodzice ponosili minimalne opłaty za pobyt dzieci w placówce. Miesięcznie za pobyt oraz wyżywienie rodzice nie zapłacą więcej jak 260 złotych za dziecko.

Żłobek zlokalizowano w sąsiedztwie szkoły i przedszkola, stąd Gorzyce Wielkie zyskały pełen kompleks edukacyjny i ciekawe otoczenie. Do żłobka wkrótce zostanie pobudowana także nowa droga dojazdowa od ulicy Teodora Korcza, która połączy się z ulicą Szkolną.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick