DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

W pleszewskim szpitalu przyjmą chorych na COVID-19. Powstał specjalny oddział

Szpital w Pleszewie, jako pierwszy w południowej Wielkopolsce utworzył wyodrębniony oddział, na który będą przyjmowani pacjenci zakażeni koronawirusem, którzy wymagają hospitalizacji. Oddział wystartował 7 października i będzie przyjmował mieszkańców z całego województwa. Ci w ciężkich stanach będą transportowani do szpitala III stopnia referencyjności w Poznaniu. – Na oddziale czeka 17 łóżek dla pacjentów nie wymagających wentylowania mechanicznego i 3 łóżka dla pacjentów wentylowanych mechanicznie. Wskazany Oddział leczenia pacjentów w COVID-19 jest wyodrębnionym strukturalnie oddziałem dodatkowym, w którym zapewniono odrębne wejście bezpośrednio z zewnątrz budynku. Trakty komunikacyjne dla pacjentów z zakażeniem COVID-19 i bez zakażenia nie będą się krzyżowały, zachowane zostaną zatem wszystkie zasady bezpieczeństwa epidemiologicznego – informuje Ireneusz Praczyk, rzecznik prasowy pleszewskiego szpitala.

Przyjęcia pacjentów do pozostałych oddziałów PCM, a także poradni specjalistycznych i innych będą odbywały się na dotychczasowych zasadach.

Napisz do autora

Komentarze (1)
  • G
    G.

    środa, 7 października, 2020

    To bardzo dobrze, że w pleszewskim szpitalu będą leczeni chorzy na COVID 19. Mam jedno pytanie czy w szpitalu jest jeden lekarz chorób zakaźnych?

    Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz