W pleszewskim szpitalu przyjmą chorych na COVID-19. Powstał specjalny oddział

1
W Pleszewskim Centrum Zdrowia powstał specjalny oddział dla zakażonych koronawirusem, wymagających hospitalizacji. Placówka z Pleszewa, jako obiekt II stopnia referencyjności zostało zarekomendowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia do stworzenia takiego miejsca. Na pacjentów czeka 20 łóżek.

Szpital w Pleszewie, jako pierwszy w południowej Wielkopolsce utworzył wyodrębniony oddział, na który będą przyjmowani pacjenci zakażeni koronawirusem, którzy wymagają hospitalizacji. Oddział wystartował 7 października i będzie przyjmował mieszkańców z całego województwa. Ci w ciężkich stanach będą transportowani do szpitala III stopnia referencyjności w Poznaniu. – Na oddziale czeka 17 łóżek dla pacjentów nie wymagających wentylowania mechanicznego i 3 łóżka dla pacjentów wentylowanych mechanicznie. Wskazany Oddział leczenia pacjentów w COVID-19 jest wyodrębnionym strukturalnie oddziałem dodatkowym, w którym zapewniono odrębne wejście bezpośrednio z zewnątrz budynku. Trakty komunikacyjne dla pacjentów z zakażeniem COVID-19 i bez zakażenia nie będą się krzyżowały, zachowane zostaną zatem wszystkie zasady bezpieczeństwa epidemiologicznego – informuje Ireneusz Praczyk, rzecznik prasowy pleszewskiego szpitala.

Przyjęcia pacjentów do pozostałych oddziałów PCM, a także poradni specjalistycznych i innych będą odbywały się na dotychczasowych zasadach.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick