DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

W Pleszewie powstanie ośrodek badań klinicznych

Pleszewskie Centrum Medyczne chce prowadzić badania kliniczne dotyczące nowych substancji czynnych. W kwietniu ma tam powstać ośrodek badań klinicznych. – Będą to na razie badania trzeciego i czwartego poziomu. Głównie jeżeli chodzi o onkologię, hematologię, onkologię i może uda się uzyskać jakieś badania kliniczne w zakresie psychiatrii – wyjaśnia Błażej Górczyński, prezes PCM.

Dzięki temu pacjenci tych oddziałów będą mieli dostęp do terapii, których nie refunduje państwo. Te działania mają pozwolić na badanie wpływu zarówno nowych, jak i istniejących substancji czynnych, ale dedykowanych nowych schorzeniom. – Pacjent z określonym schorzeniem będzie miał dostęp do zupełnie nowych substancji czynnych dostępnych w tej chwili tylko w określonych państwach. Będziemy badali, jaki wpływ na zdrowie pacjentów będą miały te substancje czynne – dodaje.

Prezes pleszewskiego szpitala uspokaja, że planowane badania będą w każdym przypadku zatwierdzone przez komisję bioetyczną. – Eksperymentów medycznych już się nie przeprowadza. Badania, o których mowa, są to badania tych substancji, które przeszły zarówno pierwszy, jak i drugi etap badań klinicznych, są dopuszczone do użytku, trzeba je tylko zbadać pod kątem wpływu na dane schodzenie – podkreśla szef Pleszewskiego Centrum Medycznego.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz