W play off ze Startem Gniezno. „Półfinał dla naszych kibiców”

0
Car Gwarant Start Gniezno będzie rywalem Arged Malesy Ostrovia w półfinale play off Nice 1. Ligi Żużlowej. Zdecydowała o tym ostatnia kolejka, w której zespół Mariusza Staszewskiego wygrał z Orłem Łódź za trzy punkty i na finiszu wyprzedził w tabeli Start Gniezno i Unię Tarnów. Pozycję lidera już wcześniej wywalczył ROW Rybnik. Pierwszy mecz play off 18 sierpnia w Gnieźnie, rewanż tydzień później na torze w Ostrowie Wielkopolskim.

Ostrovia nie oglądała się na rywali. Chciała wygrać za trzy punkty z Orłem Łódź i czekać na rozwój sytuacji. – Play off to nowa historia i nowe rozdanie. Fakt, że wygraliśmy gdzieś miesiąc wcześniej o niczym nie świadczy. Z każdym trzeba walczyć i wydrzeć finał na torze – mówił tydzień wcześniej Mariusz Staszewski po meczu w Gnieźnie, kiedy faktem stał się awans do play off Ostrovii.

Beniaminek Nice 1. Ligi Żużlowej zrobił w niedzielę swoje. Wywalczył trzy punkty i czekał na wynik meczu z Daugavpils. Unia Tarnów przegrała na Łotwie i spadła na czwarte miejsce w tabeli. Ostrowianie zaraz po meczu podtrzymywali swoje zdanie, że nieważne jest z kim pojadą w półfinale. Argumentem za Startem Gniezno była odległość. – Wybieram Start Gniezno, nie będziemy musieli daleko podróżować. Ale tak całkiem serio, Gniezno jest bardzo mocny u siebie. To dwie silne i różne drużyny, ale uważam że dla nas lepszym rywalem byłby Start – mówił zaraz po meczu Nicolai Klindt.

Również Mariusz Staszewski podtrzymywał swoje zdanie sprzed tygodnia. – Dla kibiców wygodniej byłoby jechać do Gniezna. Tydzień temu mieliśmy tam olbrzymie wsparcie. Pod kątem sportowym, to naprawdę trudno powiedzieć kto jest lepszy czy Start czy Unia Tarnów. Tutaj zdecyduje dyspozycja dnia i nieważne z kim jaki mamy bilans. Jeśli trafimy na Gniezno to będziemy mieli wsparcie kibiców na wyjeździe, to pewne – dodał Staszewski.

W sezonie zasadniczym Arged Malesa ma dodatni bilans i z Unią Tarnów i ze Startem Gniezno. Przed tygodniem Ostrovia zremisowała w Gnieźnie 45:45, w pierwszej rundzie na własnym torze wygrali biało-czerwoni 56:34.

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick