W piątek rusza remont pałacu w Przybysławicach

5
Na remont tego miejsca trzeba było poczekać, ale cierpliwość w tym wypadku popłaca. Do pałacu w Przybysławicach w gminie Raszków już jutro wchodzą budowlańcy. Budynek powstał w XVIII wieku i był rezydencją m.in. rodziny Niemojowskich. Remont potrwa blisko rok i kosztować będzie blisko sześć milionów złotych.

W remont pałacu zaangażowanych będzie 22 pracowników budowy zatrudnionych w sposób ciągły. – jeśli chodzi o trudności jakie mogą wystąpić to częściowa wymiana stropów, jak również obniżenie posadzek w piwnicy. W zakresie naszej pracy będzie także wymiana pokrycia dachowego wraz z częściową wymianą konstrukcji, ale to planujemy dopiero na marzec przyszłego roku. Teraz planujemy rozbiórkę wszystkich elementów wewnętrznych, stolarki – mówi Miłosz Tomicki, kierownik budowy.

Kiedy pałac zyska nowe życie, będzie służył mieszkańcom przy różnego typu spotkaniach, czy zabawach. Swoją salę będzie miało tu także Koło Gospodyń Wiejskich z Przybysławic – Obiecano nam tę salę, a teraz marzenia zaczynają się spełniać. Będziemy mieć miejsce wygodne i ładne, jak w innych wsiach – mówi Eugenia Przygoda, przewodnicząca KGW Przybysławice.

Gmina i Miasto Raszków otrzymała na remont pałacu dofinansowanie z budżetu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w wysokości blisko trzech milionów złotych. Całość inwestycji to niespełna sześć milionów.

Wizualizacja pałacu w Przybysławicach po remoncie
redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

5 KOMENTARZE

  1. Remont rusza? Jak narazie jest 8listopada g. 10:30 i żadnej ekipy tu nie widać 🤔
    Ciekawe, który piątek miała pani redaktor na myśli?

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick