W Ostrzeszowie wystartowały wyprawki dla maluszków [ZDJĘCIA]

3
Rodzice 25 dzieci urodzonych w styczniu w gminie Ostrzeszów odebrali z rąk burmistrza Patryka Jędrowiaka wyprawki dla nich. To pierwsze tego typu spotkanie w Urzędzie Miasta i Gminy Ostrzeszów, ale wiadomo już, że będą następne.

Najpierw Ostrzeszowska Karta Seniora, dzięki której seniorzy otrzymają szereg zniżek, a teraz wyprawki dla maluszków. Burmistrz Patryk Jędrowiak realizuje swoje kolejne pomysły. Tym razem postawił na najmłodszych mieszkańców miasta. – Chcemy witać nowo narodzonych mieszkańców Miasta i Gminy Ostrzeszów oraz pogratulować ich rodzicom. Bardzo mnie cieszy, że w to przedsięwzięcie włączyły się nasze lokalne firmy, dzięki temu wyprawki dla maluszków są bogate. Kolejne takie spotkanie już w połowie marca, wówczas pogratulujemy rodzicom dzieci urodzonych w lutym – mówi w rozmowie z portalem wlkp24.info burmistrz Ostrzeszowa, Patryk Jędrowiak.

Spotkania ze świeżo upieczonymi rodzicami mają być cykliczne i odbywać się co miesiąc. Podobną inicjatywę już jakiś czas temu podjęły m.in. władze Ostrowa Wielkopolskiego, które kultywują tę tradycję od 2015 roku, a także przedstawiciele gmin: Ostrów Wielkopolski i Raszków. Jeśli chodzi w tę ostatnią gminę, w połowie 2017 roku pisaliśmy, że na wyprawki dla najmłodszych przeznaczono już niemal 100 tys. zł.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick