W Ostrzeszowie stanęło serce na zakrętki

6
Czerwone, kraciaste i pełne zakrętek. Tak wygląda nietypowe serce, które stanęło w Ostrzeszowie i służy za pojemnik. Za tym nietypowym pomysłem stoi radny miejski Marcin Gagatek, który jest jednocześnie sołtysem Pustkowia Południe.

Nietypowy pojemnik na zakrętki stanął pod Ostrzeszowskim Centrum Kultury. Metalowa konstrukcja w kształcie serca to pomysł Marcina Gagatka, radnego miejskiego i sołtysa Pustkowia Południe. Co ciekawe, serce wykonał jego sąsiad.

Zbieranie zakrętek i przekazywanie ich na cele charytatywne to inicjatywa, w którą włączyły się jeśli nie miliony to setki tysięcy ludzi w całej Polsce. W dość niecodzienny sposób postanowili promować tę inicjatywę w Ostrzeszowie. Tam też zebrane zakrętki trafią do lokalnej organizacji charytatywnej – Stowarzyszenia „Radość Dziecka” w Ostrzeszowie. Zajmuje się ona m.in. promowaniem i rozwijaniem nowatorskich metod kształcenia i wychowania.

Stojące przed OCK-iem serce symbolicznie bije, a rytm nadają mu mieszkańcy, którzy ochoczo napełniają je zakrętkami. Choć konstrukcja jest całkiem pokaźnych rozmiarów, już kilkukrotnie trzeba było ją opróżniać. Stąd pomysł, aby w niedalekiej przyszłości stworzyć kolejne tego typu konstrukcje. Drugie serce jest już w fazie produkcji. Trzecie ma stanąć na terenie miasta jesienią. Podobne od kilku dni znajduje się także w Doruchowie.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

6 KOMENTARZE

  1. W Doruchowie to serce stoi już od połowy stycznia, a pomysł zrodził się w listopadzie. Proszę weryfikować informacje a nie tylko zdawkowo pisać. Poza tym mam wrażenie jakby ten pan radny z Ostrzeszowa myślał że to on to wymyślił a inni skopiowali, a tak nie było.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick