W Ostrzeszowie powstaną kolejne bloki komunalne?

0
Kilka lat temu wybudowano blok komunalny w Ostrzeszowie, ale niewykluczone, że już niebawem mieszkańcy doczekają się kolejnych. Na najbliższej sesji rady miejskiej, jaka odbędzie się już w czwartek 28 lutego radni głosować będą nad projektem uchwały w sprawie przekazania działki Zakładowi Gospodarki Mieszkaniowej, która jest usytuowana przy ul. Jana Pawła II (tuż obok osiedla Piaskowego). To właśnie w tym miejscu miałyby zostać wybudowane kolejne mieszkania.

Lista oczekujących na mieszkania wciąż jest długa. Prawdopodobnie jeszcze w tym roku miasto przystąpi do budowy kolejnego bloku. – Myślimy o projekcie, który składać się będzie z kilku bloków. Przy ul. Jana Pawła II posiadamy działkę o powierzchni hektara, a więc miejsca jest sporo. Chcemy jednak zachować trochę zieleni – mówi Patryk Jędrowiak, burmistrz Ostrzeszowa.

Początkowo Urząd Miasta i Gminy w Ostrzeszowie chciał przystąpić do tzw. programu rządowego „Mieszkanie plus”. Program ma za zadanie wspierać wszystkich, dla których uzyskanie własnego lokalu jest z różnych względów niemożliwe. Proponuje mieszkania na wynajem lub wynajem z opcją dojścia do własności. – Stwierdziliśmy, że jest on prosty dla urzędu, ale zbyt drogi dla mieszkańców – stwierdza.

Gmina wpadła zatem na inne – zdaniem urzędników – tańsze rozwiązanie. – Chcemy, żeby mieszkańcy mieli możliwość wykupienia tych mieszkań w przyszłości, dlatego postanowiliśmy, że osoby, które podpiszą z nami umowę, będą musiały wpłacić 10% wkładu własnego, a reszta zostanie rozłożona w czynszu – dodaje Patryk Jędrowiak.

Istniejący blok komunalny został oddany do użytku sześć lat temu. Wybudowano go przy ul. Zielonej (także w pobliżu osiedla Piaskowego). Znalazły się w nim mieszkania dla 46 rodzin. Inwestycja pochłonęła około 5 milionów złotych. Ponad milion przeznaczył na budowę Zakład Gospodarki Mieszkaniowej, 750 tysięcy złotych przekazała gmina, natomiast pozostała część pochodziła z zaciągniętego kredytu.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick