W Ostrowie znów będzie można oddać choinki, z których powstanie energia [LISTA PUNKTÓW]

0
Co zrobić z zaschniętą choinką po Świętach? W Ostrowie Wielkopolskim można przyczynić się do produkcji energii cieplnej przekazują drzewko Ostrowskiemu Zakładowi Ciepłowniczemu. Ostrowianie wzorem poprzednich dwóch lat mogą oddać wykorzystane drzewka do elektrociepłowni w ramach akcji „Zielona energia z choinek”. Zbiórka rozpocznie się 7 stycznia.

Grupa Kapitałowa Centrum Rozwoju Komunalnego i Ostrowski Zakład Ciepłowniczy zapraszają do oddawania choinek, które mamy w swoich domach po świątecznym czasie. To szybki, prosty i darmowy sposób na pozbycie się wyschniętego drzewka, a przy tym ekologiczne działanie. Choinki posłużą do produkcji miejskiej zielonej energii. – Podczas dwóch poprzednich edycji ostrowianie oddali ponad 3 tysiące choinek. W ten sposób zebrano blisko 37 ton drzewek, które zostały przerobione na biomasę, wykorzystaną do produkcji zielonej, miejskiej energii – informują przedstawiciele grupy CRK.

Choinki będzie można przekazywać do kilkunastu punktów na terenie miasta w dniach od 7 stycznia do 5 lutego. Przez dwa dni – 15 stycznia i 5 lutego – będzie można zostawiać drzewka przed posesjami na osiedlach domów jednorodzinnych na terenie miasta. Poniżej publikujemy rozpiskę punktów i osiedli, z których zostaną zebrane choinki.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick