W OCK-u wyśpiewali „stop” nienawiści [ZDJĘCIA]

9
Ostrowski koncert będący manifestem i odpowiedzią na agresję i mowę nienawiści przeszedł do historii. "Myślę, że atak na prezydenta Pawła Adamowicza wywołał u wielu smutek, żal, niedowierzanie. Ten dzisiejszy koncert będzie wielopoziomowy, bo tak sobie postanowiliśmy, że trzeba się poklonić prezydentowi Adamowiczowi i jednocześnie zrobić coś pozytywnego" - powiedział dyrektor Ostrowskiego Centrum Kultury, Sebastian Górski.

Adam Wasiela, Agnieszka Greinert, Maciej Balcar, Ola Kiełb, Marek Nowakowski, Bartek Pilarczyk, Marek Raczycki i Piotr Rogacki oraz zespoły: Wyspa i Alter Ego to artyści, którzy wystąpili w sobotni wieczór na scenie Ostrowskiego Centrum Kultury.

Muzycy wystąpili w niecodziennym koncercie charytatywnym „Razem jestesmy siłą”. Wydarzenie zostało zorganizowane w związku z tragedią, do której doszlo w Gdańsku podczas 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 13 grudnia podczas Światełka do nieba prezydent tego miasta został śmiertelnie ugodzony nożem.

Swój manifest będący sprzeciwem wobec agresji i nienawiści postanowili w ten sposób zaprezentować nie tylko muzycy, ale i organizatorzy. Chcieli w ten sposób także ukazać nadzieję, że ze zła może zgodzić się coś pozytywnego.

Występujący na scenie zrzekli się honorarium, a całkowity dochód z koncertu zostanie przekazany na Towarzystwo Przyjaciół Chorych Hospicjum św. Józefa i Stowarzyszenie Ostrowianie Dzieciom Specjalnej Troski.

– Mniej więcej o tej porze, w niedzielę 13 stycznia, serce zostało zranione nieodwracalnie. Myślę, że ten atak na prezydenta Pawła Adamowicza wywołał u wielu nas smutek, żal, niedowierzanie. Ten dzisiejszy koncert będzie wielopoziomowy, bo tak sobie postanowiliśmy, że trzeba się pokłonić prezydentowi Adamowiczowi i jednocześnie zrobić coś pozytywnego – powiedział tuż przed imprezą dyrektor Ostrowskiego Centrum Kultury, Sebastian Górski.

Publiczność mogła usłyszeć m.in. utwór „Stop” w wykonaniu Macieja Balcara, „Koncert” w aranżacji Oli Kiełb, a o „starszych panach” zaśpiewała Agnieszka Greinert. – Ten koncert ma niecodzienny charakter i cieszę się, że mogłam w nim wziąć udział, spotkać się ze swoim przyjacielem, mam tu na myśli Macieja Balcara. Jestem ostrowianką i to właśnie tutaj stawiałam pierwsze kroki I chętnie uczestniczę w tego typu imprezach – wyznała w rozmowie z portalem wlkp24.info Agnieszka Greinert.

Na gromkie brawa zasłużyli również Bartek Pilarczyk, Piotr Rogacki i Marek Raczycki. – Ci dżentelmeni trochę mnie denerwują. Na co dzień zajmują się czymś innym, niż muzykowanie, ale to co robią, wychodzi im świetnie – wyjaśnił dyrektor OCK-u, zapowiadajac ich występ.

Na zakończenie wszyscy zaśpiewali „Moja i twoja nadzieja”. Sobotni koncert trwał dwie godziny, a po jego zakończeniu można było odnieść wrażenie, że było warto wziąć w nim udział.

 

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

9 KOMENTARZE

    • Przecież wiadomo, że to tylko metafora, bo gdy w escape roomie straciło życie 5 nastolatek, to nawet odwołano orszak Trzech Króli w Koszalinie. A po śmierci Adamowicze imprezy odbywają się do dziś choćby takie jak ten koncert w Ostrowie. Cała Polska zjednoczyła się w walce z nienawiścią. We mszy żałobnej w Gdańsku kościół pokazał swoje sympatie polityczne i w pierwszym rzędzie w świątyni usadził państwa Kwaśniewskich, Wałęsów i Tusków. W drugim rzędzie zasiedli państwo Komorowscy i Joachim Gauk. We mszy brała udział Joanna Scheuring-Wielgus znana z walki o rozdział pomiędzy kościołem, a państwem. Prezydenta Polski i premiera usadzono prawie pod chórem co powinno podobać się opozycji totalnej. Nawet wdowa po zabitym zapomniała jak to PO usunęło jej męża z partii i wystawiło Jarosława Wałęsę na kandydata do fotela prezydenta tego miasta, a winą za śmierć męża obwinia teraz TVP. Chociaż jak już wiadomo morderca nie miał dostępu do TVP Info we więzieniu tylko do TVN-24 i do Polsatu Info. Wydarzyło się wiele pozytywnych zdarzeń po tej śmierci. Nawet Jurek Owsiak który na krótko osierocił swoich wyznawców szybko do nich wrócił , dlatego napisałem o tej śmierci z „bulem”, że się druga taka sama już nie powtórzy.

  1. Czy występ Adama Wasieli byłego radnego z ramienia PO, był formą przeprosin za to, że ta formacja polityczna wyrzuciła śp. Adamowicza z tej partii, hejtowała go gdy nieżyjący wystartował ze swojego komitetu wyborczego na prezydenta Gdańska? Czy ktoś słyszał, żeby Jarosław Wałęsa albo Schetyna przeprosili rodzinę Adamowicza za to co mówili publicznie na jego temat podczas kampanii wyborczej?

    • Wasiela z własnej woli wystąpił z klubu PO w czasie tamtej, zamierzchłej już kadencji. Polecam zmienić dietę bo pamięć już szwankuje. Wasiela to bardzo przyzwoity człowiek

    • Musi być bardzo przyzwoity bo objął stery fundacji Dzieci Specjalnej Troski po byłym PO-wcu Rajskim, a na dodatek wiejską salę strażacką przemianowano na dom kultury, a Wasiela został jego dyrektorem.

  2. Był Komorowski, Palikot, Petru, Kijowski, aż wreszcie walczący z nienawiścią zyskali swojego bohatera i patrona śp. Adamowicza o którym już nikt źle nie powie, bo o zmarłych raczej mówi się tylko dobrze albo wcale.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick