W nowy rok wjechali nieoznakowaną toyotą

2
Fot. KPP Kępno
Nowy rok kępińscy policjanci rozpoczęli mając do dyspozycji kolejny samochód. Tym razem nie jest to typowy radiowóz w srebrno-niebieskich kolorach, ale van marki Toyota. Nieoznakowany pojazd ma służyć Grupie Realizacyjnej Komendy Powiatowej Policji w Kępnie. Zarówno na niego jak i trzy drukarki, wydano ponad 180 tys. zł.

Powiększyła się flota pojazdów będących do dyspozycji policjantów z powiatu kępińskiego. Funkcjonariusze z Grupy Realizacyjnej KPP odebrali z rąk burmistrza Kępna Piotra Psikusa kluczyki do nieoznakowanej toyoty. To van, który ma pomóc w prowadzeniu działań operacyjnych.

– Pojazd jest dostosowany do dynamicznych działań dzięki modyfikacjom standardowego modelu. Umożliwia transport większej liczby osób, niż standardowe środki transportu, które są obecnie użytkowane. To kolejne unowocześnienie dla kępińskich mundurowych. Kluczyki na ręce Komendanta mł. insp. Mirosława Józefiaka przekazał Burmistrz Piotr Psikus, natomiast poświęcenia dokonał kapelan jednostki ks. Sławomir Nowak – informuje biuro prasowe Urzędu Miasta i Gminy w Kępnie.

Auto został współfinansowany przez gminę Kępno (85 tys. zł) oraz Komendę Główną Policji (97 tys. zł). Gmina Rychtal zapłaciła natomiast za trzy drukarki, które trafią do posterunku w Trzcinicy z siedzibą w Laskach oraz do komendy powiatowej w Kępnie.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick