W nocy powiało. Jaki jest bilans strat?

0
Fot. fanpage OSP KSRG Sobótka
W nocy w Południowej Wielkopolsce silnie powiało. Miejscami nawet do 90 km/h. Na szczęście to nie był intensywny czas dla strażaków. Pierwsze zgłoszenia odnotowano dopiero nad ranem.

Synoptycy przestrzegali, że w nocy z wtorku na środę może silnie wiać miejscami nawet do 90 km/h. Rzeczywiście tak było, a mieszkańcy wielu części Południowej Wielkopolski nerwowo spoglądali w niebo. Na szczęście na obawach się skończyło. Straty są niemal zerowe. W nocy w naszym regionie nie było żadnych zgłoszeń. Pierwsze zaczęły spływać do strażaków nad ranem, ale dotyczą wyłącznie połamanych drzew.

>> Obserwuj nas również na Instagramie! <<

W Sowinie Błotnej (powiat pleszewski) przewrócone drzewo zablokowało drogę dojazdową do posesji. Kolejny przejazd został zatarasowany w Sobótce i Komorowie (powiat ostrzeszowski). – Ta noc była na szczęście spokojna. Cały 2018 rok nie obfituje na naszym terenie w poważniejsze zniszczenia związane z silnymi wiatrami i oby tak zostało – mówi asp. Patryk Moś, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrzeszowie.

ZOBACZ TEŻ: Nocny pożar strawił 60 m2 dachu. Straty oszacowano na 100 tys. zł

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick