W niedzielę powitamy czas zimowy. Ostatni raz?

5
Fot. unsplash.com
W najbliższą niedzielę czeka nas zmiana czasu. Czas letni zamieni się na czas zimowy, a wskazówki naszych zegarków cofną się o godzinę. To da nam dodatkową godzinę snu. Bardzo możliwe, że jest to ostatnia zmiana czasu. Dyskusja państw członkowskich Unii Europejskiej trwa już od dawna i wszystko wskazuje na to, że w marcu 2019 roku, czas letni zostanie wprowadzony na stałe.

O planach Unii Europejskiej informowaliśmy już na łamach portalu wlkp24.info.

Do 16 sierpnia tego roku, mieszkańcy wszystkich Państw członkowskich mogli brać udział w konsultacji społecznej. Cieszyła się ona ogromnym powodzeniem, a swoje zdanie wyraziło ponad cztery miliony osób. 84% opowiedziało się za zniesieniem zmian czasowych.  Padły tam pytania czy jesteś za zatrzymaniem tego czasu i z jakich powodów? I który z czasów byłby przez Ciebie bardziej preferowany? Ma to stanowić pewną sugestię dla państw członkowskich w przyszłości, jak to wygląda w poszczególnych państwach – mówił nam Andrzej Grzyb, europoseł w Parlamencie Europejskich.

Każde z państw członkowskich musi do kwietnia 2019 roku wyrazić swoją zdanie i zdecydować, czy chcą pozostać przy czasie letnim, czy zimowym. Ci, którzy wolą pozostać przy czasie letnim, ostatni raz przestawiliby zegarki 31 marca 2019 roku. Ci, którzy preferują czas zimowy, dokonaliby tego 28 27 października 2019 roku.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

5 KOMENTARZE

  1. Szanowna pani redaktor . Cytat.” wskazówki naszych zegarków cofną się o godzinę do tyłu.” A można cofnąć się do przodu ? Doktor Miodek by się załamał, gdyby to przeczytał.

    • Bo miło jest latem na urlopie wieczorem do późna sobie posiedzieć i odpocząć. Po co o 2 „w nocy” w czerwcu ma się jasno robić?

  2. Teraz przy czasie letnim wschód słońca na początku lata jest o 4.40, zachód o 20.45.
    Przy czasie zimowym wschód o 3.40 – widać już po 2.00 a zachód o 19.45 – ciemno ok. 21.00. Ja dziękuję wolę dłużej mieć jasno i po co ma świecić słońce tak wcześnie rano a właściwie w nocy?

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick